Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

VIEDOKLIS

 

 

Straujūdens trases Anglijā un Velsā

Krists, 11.09.2012

Komentāri

 

1..3

<< Atpakaļ pie raksta

 

matīss

11.09.2012

15:53

Praktisks raksts ar ieskatu citzemju pieredze un sasniegtaja.

Andris

11.09.2012

16:23

Paldies par izsmeļošu un praktisku informāciju. Bija interesanti uzzināt.

Krists

03.12.2013

22:42

Rudens nogalē apmeklēju Lee Valley WW centru, kur 2012. gadā notika Olimpisko spēļu braucieni slalomā. Spēles sen jau pagājušas un centrs vairākas dienas nedēļā darbojas apmeklētāju režīmā. Pieejama arī inventāra noma, kajakošanas apmācība par atbilstošu samaksu un dažādas plašākai publikai paredzētas straujūdens izklaides – raftings, hidrospeed u.c.
Ūdens sūkņi darbina divas trases – Olympic Competition Course, kur notika slaloma nobraucieni un Legacy Course, kur kritums un ūdens jauda ir mazāka. Apskatot no malas, Legacy Course izskatās pēc nosacīti ‘mierīga’ krāčūdens nobrauciena. Iesācējiem kajakošanā gan tur nav ko meklēt, tas raksturots kā 3.kategorijas sarežģītības posms. Lai varētu pastāvīgi darboties vienā vai abas centra trasēs, jāiziet prasmju testa sesija (Paddling Assessment Session) – lai vēlāk neradītu problēmas sev un citiem. Mēģinot kaut ko konkrētu paveikt Legacy Course, iespaids par vienkāršo nobraucienu ir kaut kur izgaisis... Airis gadījies mazliet par garu un laiva sēž mazliet uz aizmuguri, atstraumēs arī nav īsti mierīgi. Bet kaut kā jau galā tieku, un pie laivošanas Legacy Course tieku pielaists.
Olympic Course izskatās nopietnāk, kritums ir kādas reizes divas lielāks un ūdens vairāk. Lielākie kritumi izskatās pēc maziem kalniņiem ar attiecīgām muciņām apakšā. Te arī notiek raftinga nobraucieni, palaikam kāds raftinga klients redzams aizpeldot, tā ka par garlaicību nav ko sūdzēties. Abās trasēs dežurē ārā ķeksētāji, kas atbilstoši sezonai tērpušies salaveču cepurēs. Pie Olympic Course nobraucieniem netieku pielaists un nevarētu teikt, ka īpaši kārotos. Visam savs laiks.
Centrā pieejamas samērā sakarīgas nomas laivas – Pyranha Burn, G3, Acrobat un arī kaut kas no spēļu laivām. Kopā ar nomu laivošanas prieks gan sanāk salīdzinoši padārgi, toties pats centrs ir apmēram pusstundas vilciena brauciena attālumā no Londonas. Vēl var pieminēt, ka ūdens trasēs ir attīrīts un arī tā krāsa ir zili caurspīdīga – gandrīz kā labākajās kalnu upēs.
Centra mājaslapa: http://www.visitleevalley.org.uk/go/whitewater/

 

1..3

<< Atpakaļ pie raksta

 

Pievienot jaunu komentāru

Autors:
E-pasts: (nav obligāts)
Komentārs:

Lapas administrācija nepieciešamības gadījumā patur tiesības slēgt pieeju rakstīšanai diskusijās no atsevišķām IP adresēm, kā arī dzēst bezjēdzīgus vai nekādā veidā ar diskusijas tematiku nesaistītus komentārus. Komentāru saturs pauž to autoru viedokli.


Klubs > Tēmas > Viedoklis > Raksts > Komentāri

Lapu uztur: Inno.web