Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

PASĀKUMI

 

 

Kam domāts šis seminārs?

Kurss domāts gan tiem, kuri vēl tikai domā un baidās, gan arī tiem, kas pavasara ūdeņu garšu jau baudījuši. Kursa mērķis - pārvērst nekontrolēti ekstrēmas izjūtas patīkamā vaļasprieka nodarbē.

Kurss sniedz pamatzināšanas par ūdenstūrismu, ūdeņiem un inventāru. Izskaidro kas jādara, lai laiva ietu tur, kur to vēlas braucēji un nevis upe. Skaidro vienkāršākos avāriju cēloņus un veidu kā izvairīties no nevajadzīgi ekstrēmām situācijām.

 

Nodarbību grafiks

Teorētiskā kursa nodarbības notiks 5.aprīlī no 19:00-22:00, sporta centrā "Anniņmuiža", Anniņmuižas bulvārī 31. Praktisko nodarbību laiks un vieta tiks izvēlēta vadoties no ūdens apstākļiem un šis jautājums tiks saskaņots ar dalībniekiem 5.04. Gala pārgājiens notiks 30.04.-1.05, izbraukšana 29.04. pēcpusdienā. Maršruts klasiskais - Gaujas augštece.

 

Grupas, izmaksas un pietekumi

1. Ūdenstūrisms (Ls 40.-)

2. Straujūdens kajakings (Ls 38.-)

3. Apvienotā grupa (1+2, Ls 62.-)

4. Apv. gr. (savs kajaks, Ls 48.-).

 

Kursa maksā iekļauts:

Teorētiskā kursa nodrošinājums (telpas, aprīkojums, instruktoru darbs), laivas un speciālais inventārs (izņemot apģērbu un hidrotērpus) treniņu dienai, inventāra transports uz nodarbību vietu, instruktoru darbs. 1. grupai arī instruktoru darbs gala pārgājienā. 4.grupai "savs kajaks" dalība treniņos ar savu inventāru, kā arī rūpes par tā nogādi treniņu vietā uz pašiem.

Rēķins par dalības maksu tiks izsūtīts uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi.

 

 

Paredzamās papildu izmaksas

Transports uz treniņu vietu, apģērbs (hidrotērpi un tml.), laivas (noma, ja nav savas) , laivu transports un pārtika pārgājienam maija brīvdienās.

 

Visu laiku lasītākie pasākumi
Gaujas bāziens 2006. [135]
Salacas mauciens 2008. [95]
Ultramaratons 2006. [103]
Gaujas bāziens "5". 2009.g. [253]
Kajak-kross 2006. [168]

 

Aktuālākās tēmas diskusijās
Ogres airēšanas maratons [12]
Saulkrastu sērfa mači [4]
Airēšanas pasākums ar apmācību Sočā [4]
Baseina treniņi [52]
Strenču airēšanas marations [1]

 

 

Neturi sveci zem pūra! Ļauj mums mācīties no tavām kļūdām kā mēs tev nesakām par savējām... Atsūti mums savu redzējumu par labu laivu, sliktu telti vai izdevušos pasākumu. campo@laivas.lv

 

Iesācēju seminārs ūdenstūrismā

Campo, 19.02.2006

Komentāri [13]

 

 

Ja jūs vēl neesat ūdenstūrists, bet doma, ka cīņa ar strauju upi varētu būt ne tikai slapja un auksta, bet arī interesanta Jums šķiet pilnīgi normāla, jums ir visi priekšnoteikumi par tādu kļūt!


Katru gadu marta mēnesī Campo rīko iesācēju semināru ūdenstūrismā, kura mērķis ir piesaistīt aktīvo laivotāju pulkam jaunus spēkus, vairojot pārliecību, ka ūdenstūrisms ar prasmi un pārliecību ir lielisks un atraktīvs aktīvās atpūtas veids.

Šie semināri lielā mērā ir mūsu sabiedriskais ieguldījums kopējā lietā par drošību uz ūdeņiem, jo tikai informēts laivotājs var izvērtēt robežu starp dzīves garlaicības kliedēšanai un “asumam” nepieciešamo risku no vienas un bīstamu avantūru no otras puses. Mūsu pārliecība – pozitīvas emocijas un piedzīvojumus iespējams gūt katrā sagatavotības līmenī, bez nepieciešamības pārmērīgi riskēt ar savu un grupas biedru dzīvību. Attieksme mainās līdz ar pieredzi, māku un zināšanām.

 

Apmācību programma, kurai netiek prasītas nekādas specifiskas priekšzināšanas, sastāvēs no vienas 4-stundu garas teorētiskās nodarbības (ar pauzēm, protams), vienas dienas praktiskajiem treniņiem kādā straujā upē un divu dienu kvalifikācijas pārgājiena* kursa noslēgumā - maija brīvdienās.

 

Praktiskās nodarbības šogad risināsies divās plūsmās:

1) Ūdenstūrisms pārgājienu laivās*,

2) Straujūdens kajakings;

 

* Kursa noslēguma pārgājiens paredzēts tikai “tūrisma laivu” plūsmai.

 

Pirmajiem uzsvars uz sagatavotību pārgājieniem, airēšanas paņēmieniem kanoe, piepūšamajās laivās un katamarānos (vasarā jūras kajakos), otrajiem – sportiskāka ievirze airēšanai straujūdens kajakos. Teorētiskā daļa notiks kopīgi, praktiskās nodarbības – atsevišķi, tā, ka interesentiem būs iespējams apvienot dalību abās plūsmās.

 

2006.gada iesācēju semināru programmas teorētiskajā daļā tiks skatīti sekojoši jautājumi:

1. Ūdenstūrisma vēsture Latvijā;

2. Ūdenstūrisma resursi un maršrutu ģeogrāfija;

3. Laivošanas novirzieni un peldlīdzekļi. Kas ir kas?
4. Inventārs (airi, drošības aprīkojums, apģērbs, piederumi, …)
5. Straumes formas, šķēršļi upē un krastos. Kāpēc laiva gāžas;

6. Drošība uz ūdeņiem. Riski un traumējošie faktori, to profilakse;
7. Pirmā palīdzība.
8. Pārtika pārgājienā un paaugstinātas slodzes apstākļos, izturības un piedzīvojumu sacensībās.

9. Semināra praktisko nodarbību saturs un plānošana.

 

Šķiet, ka pēdējo reizi šis materiāls tiek skatīts tik koncentrētā veidā – tikai 4 stundu garumā. Jau nākamajā gadā ES prasības instruktoru sagatavošanas kursu apjomam un saturam ietekmēs arī mūs. Nepalaidiet garām izdevību! Šogad no teorētiskā kursa izņemti laika kavēkļi par airēšanas tehniku, laivas vadīšanu un šķēršļu pārvarēšanu, jo, kā rāda pieredze, bez praktiska pielietojuma šai sadaļai tāpat nepieciešams atkārtojums praktisko darbu sesijas laikā. Tādejādi, visa veida praktiskās laivošanas zinības tiks apskatītas treniņu dienā.

Semināru vada viens no pieredzējušākajiem ūdenstūristiem Latvijā - Atvars Eglītis - cilvēks ar pieredzi grupu vadītāja darbā augstākās grūtību kategorijas pārgājienos un ūdenstūrisma instruktora darbā ārzemēs (1.-6. punkts) un Ilze Krūze - airēšanas sporta trenere (7.,8. punkts). Praktiskajos treniņos tiks pieaicināti arī citi instruktori.

 

Kajakeru kursa beidzēji, intensīvi izmantojot pavasara upju resursus treniņiem, var mērķēt uz dalību kajakeru vasaras seminārā Slovēnijā - Sočas upē (jūlija beigās), tomēr jāņem vērā, ka uz vasaras semināru kandidē iepriekšējā gada plūsmas dalībnieki ar vismaz vienas sezonas pieredzi. Viss atkarīgs no jūsu aktivitātes un parādītā progresa!


Klubs > Tēmas > Pasākumi

Lapu uztur: Inno.web