Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

PASĀKUMI

 

 

2009.gada kursu un sagatavošanās nodarbību cikls

Laivošanas ABC - sagatavošanās kurss 2.pakāpes laivošanas testam. Norises laiks: 2009.g. 18.marts - aprīlis.

 

Teorētiskās nodarbības (18.03.) norises laiks un vieta:

Kroņu iela 23d, Campo mītne

Sākums plkst. 18:30

 

Praktiskās nodarbības "Iesācēju ABC" kursos notiks 18. un 19.aprīlī, Abavas rumbā.

Iespējami pieteikumi tikai šīm treniņu nodarbībām (teorijas daļa ir nokavēta). Lai pieteiktos, spiežiet uz pieteikšanās pogas raksta apakšā. izmaksas 20 Ls + inventāra noma un transports vienas dienas variantā, 27 Ls + inventāra noma un transports - divu dienu variantā. Sīkākai informācijai zvaniet 2-9222339.

 

Iesācēju kurss - pamatiemaņas laivošanā. 1.pakāpes kurss un tests. Norises laiks un vieta: maijs - augusts, Lucavsala. Priekšnoteikumi - nav. Kursu grafiks un informācija drīzumā.

Treniņnobraucieni pavasarī - sekojiet infromācijai. Organizēta treniņu iespēja 2.pakāpes testa nolikšanai. Priekšnoteikums - "Laivošanas ABC" kurss.

Sagatavošanas programmas 3. pakāpes testiem. Treniņu cikli kajakos, jūras kajakos vai kanoe - tiem, kas plāno pieteikties 3.pakāpes straujūdens semināram Sočā vai jūras kajakingam Adrijas jūrā septembrī. Priekšnoteikums - 2.pakāpes tests. Informācija sekos.

Testi. Organizēta iespēja kvalifikācijas testu iziešanai. Informācija kuru ietvaros.

 

Visu laiku lasītākie pasākumi
Gaujas bāziens 2006. [135]
Salacas mauciens 2008. [95]
Ultramaratons 2006. [103]
Gaujas bāziens "5". 2009.g. [253]
Kajak-kross 2006. [168]

 

Aktuālākās tēmas diskusijās
Ogres airēšanas maratons [12]
Saulkrastu sērfa mači [4]
Airēšanas pasākums ar apmācību Sočā [4]
Baseina treniņi [52]
Strenču airēšanas marations [1]

 

 

Neturi sveci zem pūra! Ļauj mums mācīties no tavām kļūdām kā mēs tev nesakām par savējām... Atsūti mums savu redzējumu par labu laivu, sliktu telti vai izdevušos pasākumu. campo@laivas.lv

 

Laivošanas ABC '09. Kursi

Campo, 16.03.2009

Komentāri [27]

 

 

Šo trešdienu startē iesācēju ABC.


Ja jūs vēl neesat ūdenstūrists, bet doma, ka cīņa ar strauju upi varētu būt ne tikai slapja un auksta, bet arī interesanta, Jums šķiet pilnīgi normāla, tad jums ir visi priekšnoteikumi par tādu kļūt!

 

Katru gadu marta mēnesī Campo rīko iesācēju semināru ūdenstūrismā, kura mērķis ir piesaistīt aktīvo laivotāju pulkam jaunus spēkus, vairojot izpratni, ka ūdenstūrisms ar prasmi un pārliecību ir lielisks un atraktīvs aktīvās atpūtas veids.

Šie semināri lielā mērā ir mūsu sabiedriskais ieguldījums kopējā lietā par drošību uz ūdeņiem, jo tikai informēts laivotājs var izvērtēt robežu starp dzīves garlaicības kliedēšanai nepieciešamo risku no vienas un bīstamu avantūru no otras puses. Mūsu pārliecība – pozitīvas emocijas un piedzīvojumus iespējams gūt katrā sagatavotības līmenī, bez nepieciešamības pārmērīgi riskēt ar savu un grupas biedru dzīvību. Attieksme mainās līdz ar pieredzi, māku un zināšanām.

 

2009.gadā Campo kursu apmācības programmas ir harmonizētas ar Eiropā vispārpieņemto britu kanu braucēju prasmes izvērtēšanas etalonu - BCU kvalifikācijas sistēmu. Dzīvē tas nozīmē vēsturiskā Campo kursu materiāla pārdali vairākām kursu plūsmām, atbilstoši BCU zvaigžņu testu prasībām, svītrojot no iesācēju kursa tēmas, par kurām nav mērķtiecīgi runāt grupās bez iepriekšējas laivošanas prakses.

"Laivošanas ABC" kurss šīs sistēmas izpratnē orientēts uz "2 zvaigžņu" prasmes līmeņa sasniegšanu (nejaukt ar upju kategorijām, šīm lietām ir ļoti aptuvena korelācija).

 

Līdz ar to, mēs aicinam uz šo kursu interesentus ar nelielu, bet tomēr pieredzi laivošanā pa Latvijas upēm. Jūsu prasmju tabulā būtu jābūt sekojošām iemaņām:

Peldētprasme: ieteicama (nav obligāta),

Airēšanas prasme (gludā ūdenī): iekāpšana - izkāpšana, spēja kontrolēt laivas trajektoriju gludā ūdenī, airējot īsā, 100m distancē. Piestāšana krastā, izkāpšana no laivas.

Glābšanas darbi: pašglābšanās - spēja izkļūt no laivas, peldējums glābšanas vestē līdz krastam, nedomājot par inventāra glābšanu. Māka izliet ūdeni no laivas...

Drošības jautājumi: riska apzināšanās. Atbildība par līdzbraucējiem.

Pieredze: vismaz viens brīvdienu brauciens ar laivu.

Teorijas bāze: ekipējums, drošība, pirmā palīdzība, dabaszinības, pamatzināšanas.

 

Minēto prasmju uzskaitījums ir nekas cits, kā "1 zvaigznes" prasības pēc BCU skalas. Nekā īpaša te nav. Šo prasmju esamība ļauj jums pieveikt visus Latvijas maršrutus izņemot pavasara palu ūdeņus. Līdz ar to, šis kurss domāts tiem, kuri vēlas pilnveidot savu māku braukšanai pa straujākām upēm Latvijā, starpsezonas apstākļos, kā arī izmantot to kā pakāpienu nākamajiem kursiem ceļā uz maršrutiem Karpatos, Alpos un citās kalnu upēm bagātās vietās vai specializēties noteiktās laivu klasēs (sākot ar 3 līmeni) - jūras kajakos vai straujūdens kanoe.

Pie noteiktas motivācijas un labas vispārējās sagatavotības, kurss ir noderīgs arī interesentiem bez priekšzināšanām.

 

"Laivošanas ABC" programma, kuru šobrīd izsludinam, sastāvēs no vienas 3-stundu garas teorētiskās nodarbības 18.martā, vienas dienas praktiskajiem treniņiem prasmju apguvei piemērotā vietā (ar dalībniekiem saskaņotā dienā).

Kursa materiāls nav orientēts uz konkrētu laivu klasi (kajaki vai kanoe), jo pamatiemaņu zināšanas ir noderīgas nepieciešamas katrā laivā, kādā var iznākt braukt, tomēr kursa specializāciju var izvēlēties par to norādot pieteikumā - tas tiks ņemts vērā pie treniņu programmas plānošanas. Treniņu uzdevumi būs jāveic gan kajakos, gan kanoe.

 

2009.gada iesācēju semināru programmas teorētiskajā daļā tiks skatīti sekojoši jautājumi:

1. Ieskats ūdenstūrisma vēsturē Latvijā un pasaulē;

2. Ūdenstūrisma resursi un maršrutu ģeogrāfija;

3. Laivošanas novirzieni un peldlīdzekļi. Kas ir kas?
4. Inventārs (airi, drošības aprīkojums, apģērbs, piederumi, …)
5. Šķēršļi upē un krastos;

6. Galvenie manevri un laivas vadīšana straumē;

7. Drošība uz ūdeņiem. Riski un traumējošie faktori, to profilakse;
8. Pirmā palīdzība;

9. Dabas resursi un pārgājienu plānošana;

10. Semināra praktisko nodarbību saturs un plānošana.

 

Semināru vada viens no pieredzējušākajiem ūdenstūristiem Latvijā - Atvars Eglītis - cilvēks ar pieredzi grupu vadītāja darbā augstākās grūtību kategorijas pārgājienos. Praktiskajos treniņos tiks pieaicināti arī citi instruktori.

 

"Laivošanas ABC" kursa beidzējiem, intensīvi izmantojot pavasara upju resursus treniņiem un noliekot otrās pakāpes testu (informācija kursu ietvaros), būs iespējams mērķēt uz sagatavošanās kursu un dalību kajakeru vasaras seminārā Slovēnijā - Sočas upē (jūlija beigās - augusta sākumā) vai jūras kajaku tūrē Horvātijā (septembra sākums), kura iziešana varētu jūs sagatavot 3 pakāpes testa nokārtošanai. Viss atkarīgs no jūsu aktivitātes un parādītā progresa. Sekojiet informācijai!

 

Semināra dalības maksa ir Ls 28.- (viena diena) vai 35 Ls (divas treniņu dienas).

Dalības maksā iekļauts: Kursu tehniskais nodrošinājums un instruktoru darbs.

Nav iekļauts: viss pārējais... transports uz praktisko nodarbību vietu, laivu noma, hidrotērpi, sauss apģērbs un arī slapjais apģērbs vai apavi, pārtika, alus, pirts, nakšņošana un tml. Orientējoša šo paredzamo izmaksu aplēse: inventāra noma saskaņā ar sarakstu, inventāra transporta jautājums - no ~ Ls 5, dalībnieku transports (vietu skaits ierobežots) no Rīgas un atpakaļ - Ls 8, nakšņošana (tiem, kas paliek uz 2. dienu) ~ Ls 12.50/cilv., vakara pirts (ja kvorums nolemj par labu vakara pasākumam ar straujūdens video un foto skatīšanos - Ls 60-80 no grupas).

 

Lai pieteiktos "Laivošanas ABC", spied uz pogas!

 

 

Piesakoties un apmaksājot dalības maksas rēķinu līdz 18.02.2009., ir dalības maksas atlaide! 

 

Jautājumus un ierosinājumus sūtīt uz campo e-pastu.


Klubs > Tēmas > Pasākumi

Lapu uztur: Inno.web