Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

PADOMI

 

 

Visu laiku lasītākie padomi
Inventārs. [6]
Laivošana pa lēto. [9]
Peldlīdzekļi. Kas ir kas? [6]
Vispārējs Latvijas upju apskats. [2]
Laivā pa upēm. 80-to gadu ūdenstūrisma macību bestselleris! [22]

 

Aktuālākās tēmas diskusijās
No kā sastāv upe? [3]
Vispārējs Latvijas upju apskats [2]
"Zvaigžņu testi" - kas tas ir? [44]
Pacietīgu nepacietību! [8]
Kā dzīvot aukstā ūdenī [22]

 

 

Neturi sveci zem pūra! Ļauj mums mācīties no tavām kļūdām kā mēs tev nesakām par savējām... Atsūti mums savu redzējumu par labu laivu, sliktu telti vai izdevušos pasākumu. campo@laivas.lv

 

Sausā hidrotērpa remonts

Kārlis Jakaitis, 28.12.2015

Komentāri [0]

 

 

Ar ko karsēt

Bija doma lentes piekausēšanu veikt ar karsto gaisu, fēnu vai karstā gaisa lodēšanas iekārtu (abi ar iestādāmu temperatūru). Piegludināšanai biju sapircies dažāda veida rullīšus. Taču ērtāks izrādījās gludeklis. Gludeklim temperatūru regulēju ar autotransformātoru. Šad un tad gludeklis jānoslauka, jo lentes apakšas izspiežas līme. Cik precīzi strādā gludekļa iebūvētais bimetāliskais termoslēdzis nepārbaudīju, iespējams ka temperatūras oscilācija ir normas robežās un var iztikt bez autotransformātora vai cita jaudas regulatora.


Temperatūra

Gludekļa optimāla darba temperatūra 140 grādi (Celsija protams). Pie 130 grādiem lente kūst loti lēni, ilgi jāberzē. Pie 150 grādiem lente kūst strauji, taču viegli veidojas krunkas. Ja roka jau piešauta tad var strādāt arī ar 150 grādiem. Hidrotērpa audumam 150 grādi neatstāj nekādu iespaidu - vismaz vizuāli ne.

(Bez papildus regulatoriem gludekļa neilona atzīme varētu atbilst 135 grādiem, wikipedijā vismaz tā stāv rakstīts)


Kontrole

Lente ir piekususi labi ja no apakša izspiežas caurspīdīgā līmes masa. Pietiek arī ja lente sāk “peldēt” virs auduma. (to var papeldināt līmes masā šurpu turpu)


Vecās lentes

Nesteigties tās griezt nost, tās ļoti labi līmējas atpakaļ. Tām kušanas temperatūra ir mazliet augstāka nekā nopirktajām lentēm apm. 150 grādi.


Attaukošana

Veicu ar acetonu, pārāk neberzēt mazliet šķīst materiāla gumijotā iekšpuse.


Lentes

Sakarīgu izplatītāju neatradu. Lentas pasūtīju e-bay no UK. - http://www.ebay.com/itm/Waterproof-Repair-Tape-for-Goretex-Sympatex-22mm-Low-Melt-Version-/231789755719?hash=item35f7befd47:g:788AAOxy3zNSjjMi

Saņemtās lentes ir kvalitatīvas , neredzu atšķirību salīdzinot tās ar oriģinālajām.

Domāju ka oriģinālās lentas atlīmējas,  jo nebija piekausētas ar pietiekoši augstu temperatūru. Kā jau iepriekš minēju atlīmējās tikai baltās lentes, ar pelēkajām viss OK. Strādājot ar lentēm radās iespaids ka baltās lentes ir zemākas kvalitātes, arī manai jakai no rūpnīcas atbildīgākās vietās stāv uzliktas pelēkās lentes, mazāk atbildīgās vietās stāv baltās lentes.


Klubs > Tēmas > Padomi

Lapu uztur: Inno.web