Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

PADOMI

 

 

Visu laiku lasītākie padomi
Inventārs. [6]
Laivošana pa lēto. [9]
Peldlīdzekļi. Kas ir kas? [6]
Vispārējs Latvijas upju apskats. [2]
Laivā pa upēm. 80-to gadu ūdenstūrisma macību bestselleris! [22]

 

Aktuālākās tēmas diskusijās
No kā sastāv upe? [3]
Vispārējs Latvijas upju apskats [2]
"Zvaigžņu testi" - kas tas ir? [44]
Pacietīgu nepacietību! [8]
Kā dzīvot aukstā ūdenī [22]

 

 

Neturi sveci zem pūra! Ļauj mums mācīties no tavām kļūdām kā mēs tev nesakām par savējām... Atsūti mums savu redzējumu par labu laivu, sliktu telti vai izdevušos pasākumu. campo@laivas.lv

 

Laivošanas maršrutu ieteikumi maija brīvdienām

Campo, 28.04.2012

Komentāri [0]

 

 

Pavasara nobraucienu uzrāviens šogad izčākstējis īsti nesākoties, kas parāda kopējo tendenci, ka Amatas plostotāji uzmanību vairāk kā 2 nedēļu garumā sakoncentrēt nespēj - ja nepaspēja ieberzties zem ledus, tad jau vairs nav jēgas... Diemžēl, neskatoties uz to, ka laiks paliek siltāks, saule gaišāka un ūdens joprojām vairumā upju pietiek teicamiem pavasara nobraucieniem, upēs var sastapt vairs tikai braukt mācētājus.

 

Tuvojas nākamās garās brīvdienas un, kā saka, vienā upē divreiz neiekāpsi! Pavasara maršrutu dažādība Latvijā ir lieliska. Daudzi no tiem nav vasaras plezīrmaršrutu sarakstā, tomēr, pie noteiktas sagatavotības, maija mēnesī var doties jau divu un trīs dienu braucienos, protams nesmādējot arī vienas dienas izbraucienus - četrās brīvās dienās paspēt var daudz. Mēģināsim atgādināt par pavasara variantiem tiem, kuri šobrīd apsver iespējas vai plāno maija brīvdienu braucienus.

 

1. Rīgas tuvumā (<70km no Rīgas)

1.1. Pavasara klasika pierīgas reģionā ir Mazā Jugla - Tūrkalne - Tīnūži. Maršruts nav garš (15km), bet pietiekami interesants. Braucams ar polietilēna kanoe, kādu kajaku vai piepūšamo laivu (tas gan aizņems vairāk laika un dažos iespējamo koku sagāzumu apnesumos jums ar skaudību būs jānolūkojas uz kanoe braucēju priekšrocībām).

1.2. Rīgas tuvumam noteikti pieskaitāma arī Brasla (Gaujas labā krasta pieteka pirms Siguldas). Divu dienu brauciens tur ir iespējams, ja vien nobriestat uz lēnu braukšanu un piknikošanu, bet ļoti garš vienas dienas brauciens (Plācis - Sigulda) var sanākt gan. Bet var arī dalīt: Plācis - Braslas krogs un Braslas krogs - Sigulda ir divas labas alternatīvas īsākiem vienas dienas braucieniem. Abi maršruti sportiski interesanti pa strauju, akmeņainu upi. Brauciens līdz Siguldai jāturpina pa Gauju, tur, protams, krāču vairs nav.

1.3. Ogre. Tiem, kas nokavējuši Brāžu krāces (vēl gan nekas nav nokavēts) vai tiem, kas nemaz nevēlas Brāžu krāces, labs piknikgabals ir Lēdmane - Glāzšķūnis. Ātri tekoša upe, netālu no Rīgas. Plašas iespējas manipulēt ar maršruta garumu. Visa veida laivām.

 

2. Apmēram Rīgas tuvumā, <100km no Rīgas

Šie jau ir netradicionālāki maršruti, noteikti tiek braukti retāk, tomēr paver iespējas eksperimentiem. Mūsu ieteikumos ir:

2.1. Apašča. Mēmeles kreisā krasta pieteka lejpus Kurmenes - tuvējo ārzemju (Lietuva) upe. Braucama pāris nedēļas gadā, un šīs ir tās nedēļas - līdz apmēram 15.maijam. Šobrīd topā. Braucienu var sākt no Biržiem, tad sanāks pilnas dienas brauciens līdz Skaistkalnei. Ja tas ir par garu - var atrast īsākus variantus.

2.2. Viesīte. Mēmeles labā krasta pieteka augšpus Kurmenes. Maršruts mežonīgas dabas cienītājiem. Visa veida meža dzīvnieku paradīze. Nebrauciet skaļā barā un jums būs milzums nepierastu emociju un lieliskas bildes foto arhīvam. Par maršrutu variantiem zvaniet 29222339. Var braukt 2 dienas. Upe tekoša, lokālām straujtecēm, ir sportiska. Ir šķēršļu joslas, nebraukt ar maziem bērniem un kašķīgām sievām! Vienas dienas varianti ir gari!

2.3. Mēmele. Mēmele ir braucama cauru vasaru un ir viens no top maršrutiem Latvijā. Tikai sausās vasarās aizaug augšteces posmi un piknikpublikai tas šķiet nepanesami, bet šobrīd upe braucama ļoti augstu - no Lietuvas. Fakstiski 2 dienu maršrutu var uztaisīt pa Lietuvas pusi vien, bet, ja ir slinkums tik tālu doties nezināmajā Lietuvā, tad var sadūšoties uz divdiennieku Vecmēmele - Skaistkalne vistradicionālākajā variantā, bet - pavasara formātā! Šis jau gan, laikam, ir pieskaitāms nākamajai attālumu kategorijai - <150km no Rīgas. Attālums līdz Vecmēmelei ~130km.

2.4. Abava. Vaski - Irlava - Sāti - Pūre. Netradicionāls augšteces gabals pa tradicionālu vissezonas upi Abavu. Abava nav nekas īpašs un ir Gaujas kategorijas upe tikai bez smilšakmeņiem, bet šo maršrutu noteikti nebūsiet braukuši un noteikti tieši tāpēc var pamēģināt. Braucamlīdzeklis - tikai kanoe. Kaut arī upei šajā posā kritums ir labs, ar pūsli tālu netiksiet.

 

3. Pustālie maršruti. ~150km no Rīgas

Šajā kategorijā labākie būtu:

3.1. Svētupes maršruti. Plašāks ieskats pie maršrutu aprakstiem. Braslas rakstura upe, interesanti - ekstrēms nobeigums (ja braucat uz Svētciemu nevis pa kanālu). Visa veida laivām.

3.2. Gaujas augšteces maršruti: Ezeri (ir varianti) - Drusti vai pat nedaudz zemāk (Jēci) - atkarībā no vēlmēm. Neko daudz te izplesties nevar, sākot  no Drustiem upe ir hesu sagandēta, bet augšteces posms 1-1,5 varbūt 2 dienu garumā ir labs.

3.3. Engures upe (iztek no Usmas ezera) - Ozoldangas - Puzes ezers. Vissezonas gabals - vienas vai 2 dienu maršruts - atkarībā no Jūsu vēlēšanās airēt vai atpūsties. Iespējas plānot maršruta garumu. Šī jau ir Kurzeme, būs nedaudz atšķirīga ainava, vairāk skuju koku mežos un tml.

3.4. Salacas lejtece. Standarta gabals, bet pavasara ūdenī ar raksturu. Skat. arī šeit.

 

4. Tālie maršruti - vairāk par 150km no Rīgas

Grūtāk sniedzamie ir visvairāk iekārojamie! Uz šiem noteikti nav jēgas braukt pēc sērkociņiem. Ja Jums nav vismaz 2 brīvu dienu, meklējiet kaut ko sev noderīgu iepriekšējās kategorijās.

4.1. Nr.1 - labākais no labākajiem - Vaidava. Alsviķu HES - tas ir slikti, bet lejpus šīs vella vietas upe vēl ir braucama. Teicams 2 dienu gabals līdz Apei vai 3-4 dienu gabals turpinot braucienu pa Mustjegi (Igaunijā) līdz Gaujai, atpakaļ Latvijā. Interesenti - zvaniet, palīdzēsim Jums saplānot maršrutu. Campo cilvēki maija brīvdienās paši rīko braucienu šajā maršrutā, iespējams arī pievienoties.

4.2. Pededze no Mālupes līdz Jaunannām. Sezonāls gabals. Kritums labs, bet krāču īsti nav. Pārgājiena variants, iespējams braucienu turpināt līdz Litenei un tālāk pēc vasaras scenārija.

4.3. Vadakste (Ventas labā krasta pieteka pie Lietuvas robežas).

4.4. Raķupe un Lonaste - Stendes upes labā krasta pietekas (Irbes baseins) - sezonāls kokupju variants ar vingrošanu. Ja vēlaties izpelnīties cieņu no mājās palicējiem, šo upju nobrauciens dos jums ieskaites punktus! Šajā sezonā un tikai - ekskluzīvs Kurzemes ziemeļu variants pa neskartas dabas areālu. Pagaidām bez odiem un knišļiem! Kolekcijas maršruts.

4.4. Latgales varianti: Malta, Dubna, Tartaks. Ja pēdējie divi mūsu skatījumā būtu atliekami uz siltāku laiku, tad Maltu var mēģināt, ja viss pārējais jau ir braukts.

 

Šis, protams, nav pilnīgs iespēju saraksts, bet tikai mūsu ieteikumu liste. Ja šie varianti Jūs uzrunā - rakstiet vai zvaniet 2-9222339!

 


Klubs > Tēmas > Padomi

Lapu uztur: Inno.web