Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

JAUNUMI

 

 

Visu laiku lasītākie jaunumi
Campo laivu noma. [7]
Ūdens ziņas. [353]
Laivas līzingā! [29]
Campo realizē vides aizsardzības projektu Abavā. [5]
Fotogalerijas. [2]

 

Aktuālākās tēmas diskusijās
Ūdens ziņas [353]
Nomas inventāra sezonas izpārdošana [2]
Ūdens maratonu kauss 2015 [21]
Laivu lietas [9]
Latvijas ūdens maratonu kauss [86]

 

 

Neturi sveci zem pūra! Ļauj mums mācīties no tavām kļūdām kā mēs tev nesakām par savējām... Atsūti mums savu redzējumu par labu laivu, sliktu telti vai izdevušos pasākumu. campo@laivas.lv

 

Kanu messe 2009

Agris, 24.09.2009

Komentāri [5]

 

 

Kas jauns?


Ik gadus Nirnbergā, septembra beigās uz 3 dienu kopā sanākšanu pulcējas kanu industrijas pīlāri un jaunienācēji. Arī šogad.

Pasākumam ir tradicionāla izstādes forma, tomēr tā ir pieejama tikai nosacīti slēgtai apmeklētāju grupai - tirgotājiem, ražotājiem un mēdiju  pārstāvjiem (citādi alus nepietiek!). Tā ir ražotāju izstāde vairumpircējiem - vieta, kurā kaļ plānus, slēdz līgumus, aizrunā reklamācijas un uzlabojumus, prezentē jaunus produktus. Vieta, kur jaunumi ir visjaunākie un darījumi vislētākie...

 

Šī gada ekonomiskās krīzes notikumi atstājuši arī iespaidu uz izstādes dalībniekiem un arī tiem, kuru šeit nav - zāle pilna, tomēr vizuāli dalībnieku un arī apmeklētāju skaits salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir sarucis. Tikpat kā nav mazo kantorīšu ar "stūrītēm, pedālīšiem un skrūvītēm", vietas aizņēmuši industrijas pīlāri, polietilēna fabrikas un lielie vācu vairumtirgotāji kā Blue&White un SystemX. Liels skaits pelēkā mārketinga darboņu, kuri nēsājas pa zāli ar savu īpašo airi vai mantu maisu padusē un piedāvā katram, kurš ir gatavs izrādīt interesi, saprotams, apejot izstādes rīkotājus :). Krīze sejās un piedāvājumā, bet runās visiem plāni pildās un optimisms par nākotni sit augstu vilni. Dažiem pat var ticēt - tas šeit ir diezgan vienkārši - atliek apskatīties kas ir jauns un vai vispār ir kas jauns!

 

Par jaunumiem

* Revolūcija nav notikusi, tas labi. Cilvēki joprojām brauc ar tām pašām laivām. Stīvs Fišers un Olafs Obsommers lec ūdenskritumus, taisa spriedzes filmas un rūpējas, lai elite aizvien vairāk attālinātos no ikdienišķās un pelēkās airētāju masas. Ražotāji tajā sajutuši ko nelāgu, "liek uz bremzēm" un bīda tirgū jaunus "čaiņikkajakus" ar makšķerkātu turētājiem pakaļā! Vai tiešām visi, kas nebrauc Zambezi, tagad metīsies makšķerēt!?

 

* Amerikāņu kanoe ražotāji stāv savā nolemtībā - laivas "štābeļiem", bet eiropa nav tā pateicīgākā vieta viņu produkcijai - citas tradīcijas. Nav arī jaunu kanoe modeļu - ne We-no-nah, ne Esquif, ne Mad River - bet ir vecie labie un tie ir labi! Kanoe vispār piemīt kāda cita, nepārejoša vērtība ar savu kvalitāti un tradīcijām, kas garantē tām pastāvīgu noietu neatkarīgi no modes svārstībām, kamēr vien ražotājs nesāk smīdināt tautu ar žēlīgiem trubiņrisinājumiem (Roto/Viking) vai nesaprotamu cenu (Clearwater Design/Massive).

 

* SUP jeb stand-up paddling šogad jau vairs nav tikai nodaļa airu ražotāju katalogos. Izstādi pagodinājuši vējdēļu ražotāji no Starboard - ir iespējams pasūtīt arī SUP dēli no Austrālijas priedes klavieru cienīgā apdares kvalitātē... , vai piepūšamu dēli no Ķīnas, tomēr par industriju šo nišu nosaukt vēl nevar standartizācijas iztrūkuma dēļ. Varbūt arī nevajag, bet par to būs cits raksts sadaļā "Viedoklis". Tas drīzumā, tēma ir karsta!

 

* Igauņi pārņem jūras kajaku tirgu? Droši jau ka ne, bet Tahe Marine ir labi pamanāmi kopējā eiropas bildē. Organizatoriski nav vairs skaidrs kurš kuru nopircis - vispirms norvēģi igauņus, pēc tam norvēģus zviedri vai otrādi zviedri norvēģus kopā ar Igauņiem (atbilde atkarīga no tā kuram prasa...), bet lietas ievērojami progresējušas un tagad modeļu rinda ir papildināta ar jaunu 2-vietīgu sacīkšu kajaku (Reval Duo tipa, bet zemāka, ātrāka) un pāris vienvietiīgajiem kajakiem un vēl radies zviedru novirziens Zygul, ar galveno konstruktoru Virsena k-gu priekšgalā. Ar Zygul Tahes produktu grozā ienāk vēl 3 Virsena izstrādāti kajaku modeļi. Kopumā ņemot labs kopiespaids, kuru papildina cenas, kas vidēji par 30% zemākas kā industrijas pīlāriem Valley, Lettmann, P&H, Tiderace seakayaks.

Ķīniešu "jūrasputns" sekmīgi krīt laukā no kopējās bildes ar "made in latvia" tipa kajakiem un mēģina savu reputāciju stutēt ar slavena zviedru laivu dizainera Bjorna Tomassona piesaukšanu stenda plakātos. Diemžēl atrast stendā kaut ko no Tomassona darbiem neizdevās. Tikai ala Epic "rotveilerlaivas" vai "kajaki vienkāršie". Plakāts gan vēstīja, ka "BlackPearl" būšot tas īstais modelis. Diezgan savādi no SeaBird, kas nu nekā nesaistās ar kaut ko vieglu un smalku, bet laikam jau Grenlandes čukči rullē 4ever, ja reiz uz tiem izdara likmes ķīnas produktu stokists! Lai veicas! Grenlades dizainā sakņoti kajaki pasākuši spēkoties ar tradicionālu angļu dizainu un, pateicoties Virsenam no Zygul, pārceļojuši no kolekciju kvalitātes uz komerciālo kajaku klasi - Tahe šogad ir jauns Greenlanderis - T-versijā - ar vietu mantām pārgājienos, lielo kabīni un vietu resnākam vecim un, kas interesanti, visi Zygul modeļi ir ar vērā ņemamu Grenlandes dizaina ietekmi. Drīzumā tas būs redzams arī Campo veikala piedāvājumā  - ar tehniskajām specifikācijām un aprakstiem.

 

* Polietilēna jūras kajaki? Nekā jauna. 3-slāņu jūras kajakus cienījamā garumā, kvalitātē un aprīkojumā joprojām spēj izgatavot vienīgi angļi no P&H un Valley. Pretrunīgi vērtētais Virsena CoastSpirit stāvēja kautrīgi maliņā otrā zāles malā (prom no Tahe stenda bet tuvāk Valley). Citu vienkārši nebija. Franču un Itāļu mafijas krāsnīs joprojām griežas tā pati parastā vienslāņa HDPE plastmasa.

 

* WW kajaki

* Maz jaunumu. Ēriks Džeksons (Eric Jackson) pasācis stimulēt ESKIMO Topo-Duo kajaku tirdzniecību laižot klajā pusotru reizi smagāku "Jackson kayaks" divvietīgo kajaku. Ērika vietā stendā šogad strādāja nule kā notikušā Thun frīstaila čepionāta uzvarētāja - meita Emīlija. Ģimenīte... :)

 

* Liquid Logic - viss pa vecam, Dagger - tāpat, ja neskaita to ka Dagger laivas tagad pieejamas arī raibos toņos (šķiet, ka iepriekš bija tikai vienkrāsas opcijas).

 

* ESKIMO startējis ar jaunu modeli - "LUPO" - laivu maziem cilvēkiem. Iepriekš sezonā dizaina pārvērtības ieguva SALTO modelis (man web veikalā un ESKIMO lapā vēl ir vecā bilde).

 

* WaveSport - kā kārtīgi amerikāņi - rīko seminārus, personāls formās, viss notiek, bet nekas prātā nepalika :)

 

* Pyranha drusku ir pastrādājuši. Tiek prezentēts jauns BURN modelis. Lielāks galu uzlauzums, vairāk tilpuma astē, zemāka kabīnes aizmugure ērtākam eskim, korpusā iegremdēts ūdens nolejamais korķis, pazudušas astes "zvīņas" sānos, nedaudz apaļāks dibens, nedaudz vairāk V priekšējam klājam un vēl dažas citas patīkamas nianses. Šķiet, ka šis ir nopietnākais iztādes pieteikums šajā segmentā.

Pyranha stendā bija skatāms arī jauns bērnu kajaks Rebel un rodeo laiva PDQ. Pagaidām skatāmi tikai prototipi. Bērnu - jau polietilēnā, rodeo - tikai kompozīts - acīmredzot kaut kas būs nākamajā sezonā.

 

Fusion kajaku saimi papildina S-modelis mazākiem cilvēkiem (manuprāt visi, ko vien varu iedomāties, tiktu tajā iekšā). Arī ar makšķerkātu turētājiem... un zivīm noteikti patiks tā rozā krāsa!

 

Ir arī slikta ziņa - Pyranha vairs nepiegādās lētāko Master TG versiju. Paliek tikai Club (ar bīdāmiem pedāļiem) un Rapid versijas (ar visu ko) - kādi 50 Ls skurstenī kā likts :(

 

Karnali upju kajaks pa šo gadu paspējis sapelnīt pāris žurnālu balvas, tādejādi kliedējot patērētāju skepsi par šo rīku. Bet Pyranha to pozicionē kā iesācēju krīkeri vai river-runneri - stabilu, ātru, ar ūdensizspaida korpusam raksturīgām manierēm, pavisam bez kantēm lai kādam negadītos kur aizķerties - nu akurāt viens Fluid Solo, tikai vieglāks un ar Connect 30 aprīkojumu un Zone 1 cenu.

* Fluid uztaisījis kompozītu sērfingkajaku. Lielās diezgan skaļi. Stīvs Fišers uzņēmis kārtējo šausmu video no jūras sērfinga pasaules, mēģinot ar savu galvu saskrāpēt kādu koraļu rifu 10m augstos viļņos. Saprotams, sēžot jaunajā Fluid kajakā. Gan jau tas video nonāks arī apritē. Ir vērts papētīt viņa vai paša Fluid mājas lapu. Lai viņam laba veselība! Vislabāk man patika Fluid kajakā iebūvētā diskžokeja skaņu pults party vakarā... :)

 

* RIOT ir atpakaļ! Vienmēr smaidīgais RIOT īpašnieks Jeffs savu sīzifa cīņu ar banku ir izcīnījis, ražotne Ķīnā tagad strādā bez eksporta ierobežojumiem. Korans Adisons turpina griezt zobus interneta čatos, bet Fišers Zambezi Nr.9 brauc ar Magnum. Labā ziņa RIOT faniem ir tā, ka varēs tikt pie laivām (arī Thunder) un rezerves daļām arī mazākās porcijās nekā konteinera vedumos.

* WW jaunumu čempions bija vēl kāds polietilēna kantoris, iepriekš tā kā nedzirdēts :), tāpēc par jaunumiem uzskatāmas visas viņu laivas. Bet tāpat - tajās sēž iekšā un airē ar airi... nekādas revolūcijas, vienkārši kāds grib piedalīties. Stends pilns ar resnām bulciņām. Nosaukums BIG DOG. Komentāru nav, varbūt jāmeklē playak-ā, gan jau kāds ir iemēģinājis.

 

 

Airi

Te pasaule balstās uz tiem pašiem vaļiem. Nr.1 Werner, Nr.2 Tywarp, tālāk Kober, Letman u.c. un tad nāk otrā līga ar francūžiem, itāļiem un čehiem un trešā - kajaku firmas, kas sadomājušas ko bilst sev svešā lauciņā un pamanās par saviem eksperimentiem nezinātājiem paprasīt fantastiskus ciparus. Kur aitas - tur cirpēji un amerika ir iespēju zeme :). Sporta un Wing airi gājuši mazumā, šajā industrijā tiek uzskatīts, ka tiem nav komerciālu izredžu un vairums ražotāju kā Lettmann tos pat neizstāda, iespējams, slikta ziņa sportam pietuvinātajiem un censoņiem, bet tā nu ir.

 

* Werner saglabā esošo produktu spektru, nedaudz paplašināts SUP airu piedāvājums. Krīze tiek pagodināta ar 2 lētā gala airiem - iepriekš pazīstamajiem Skagit un Tybee (arī paliek piedāvājumā), kas komplektēti ar lētiem, importētiem stikla kātiem. Jaunie nosaukumi attiecīgi Laguna un Ventura. Svars +10% cena -25%. Tipisks piemērs, kas parāda, ka augstākās līgas spēlētāji ne vienmēr var būt sekmīgi otrajā līgā. Campo piedāvājumā šo krīzes airu nebūs. Uzskatīsim to par mūsu mazo ieguldījumu Werner labā vārda saglabāšanā...

 

* Tywarp papagaiļastes krāsas nomainījis solīds krāsojums, laikam iezīmējot firmas briedumu. Šie airi ir īsti vācu inženiertehnikas brīnumi ar dažādām armatūrām vēdērā, bet svarā nekas īpašs un cenā pavisam nekas īpašs. Ja nu kaut kas tos būtiski atšķir no citiem, tad neierobežotā pakļaušanās patērētāju prasībai pēc sniega lāpstu izmēra lāpstiņām - tik monstrozas šķipeles neviens cits vairs netaisa, acīmredzot vācu "būfs" prasa lielāka svara pārvietošanu...

 

* Čehu TNP - tipisks otrās līgas spēlētājs beidzot attapis, ka airi, kas smagāki par 1kg sāk iestāvēties noliktavā... jo tirgū ir arī vieglāki :). Tomēr, akmeņstumšanas cienītāju vēl ir daudz un iepriekšējie modeļi tiek saglabāti. Bet ir 2 jauni modeļi, kas šķiet daudzsološi. Viens ir pagājušajā messē prezentētais Volferine touring airis, kurš beidzot nostrādāts bez fantastiskajām ribām otrā pusē, un pilnīgi jauns WW airis Rapa - airis ar stingru, labas formas 713cm2 poliamīda lāpstiņu "latvian red" krāsā. Abi vieglāki par 1 kg, pieejami ar kevlara, stikla vai alumīnija kātiem. Cenas - saprātīgas. Bildes, tehniskā informācija un cenas drīzumā Campo veikala lapās.

 

 * Itāļu Bravo laiku izstādēs nenotriec, vienkārši atsūta cenas. Gribi ņem, gribi neņem :) Piedāvājums cenas ziņā unikāls.

 

Piepūšamās un saliekamās laivas

Kaut kur pazuduši ... jā bija Grabners, bija Gumotex, šur tur mētājās pa raftam tomēr nekā līdzīga iepriekšējām sezonām masveidības ziņā. Nu bet pateicoties pašmāju ražotājiem, šis segments Latvijā ir aizpildīts pēc itāļu parauga... :)

Saliekamo laivu segmentā vērojama spēku konsolidācija. Krievu Triton šķiet ir atteicies no vēlmes darbināt savu veikalu vakareiropā un izstādē tas labi iezīmējās kopējā aliansē ar amerikāņu Pakboats, vai to Vācu izplatītāju. Nebija gan vērojama dīleru interese par šo trubiņlaivu segmentu, ko gan nevar teikt par cita vācu inženiera darbu Kanolo (skat. www.klappcanadier.de). Firmas īpašnieks Stefans tik vien darīja kā vēra vaļā un ciet - tiešām iespaidīgi (bilde pe kreisi).

Ja vien jums ir lieki 3000 EUR un mazs pilsētas dzīvoklītis, šī laiva darīs jūs laimīgus. Patiesi, izstrādājums kvalitatīvs, laiva forša. Mani gan mūžīgi ir nodarbinājis jautājums, kas tie par pircējiem, kuriem nav vietas laivas glabāšanai un nav ar ko to transportēt, bet ir nauda ko maksāt par pašām dārgākajām laivām - saliekamajām...

 

 

Apģērbi airētājiem

Tablete, kuru apēdot paliek silti un sausi, nav izdomāta! Sausie un slapjie hidrotērpi vien būs jālieto. Runājot par izstādes jaunumiem, dizaina uzlabojumi ir visās mājās, kur šīs lietas ražo un tirgo. No mums aktuālajiem Palm un HIKO, abiem ir niansēti uzlabojumi piedāvājumā.

 

Palm Sidewinder un Amaris sausajām biksēm ir cita zeķu piegrieztne un šuves veids - Palm apgalvo, ka nu gan vairāk netecēs! Jūras kajaku jaku piedāvājumā ir vairāk dzelteno krāsu (Tasman, piemēram), kas veicina drošību uz ūdens.

HIKO jau kuro gadu plosās labāku membrānu materiālu meklējumos. Ieprikšējā gada neveiksmes laikam ir garām, jaciņu ridā vairāki jauni modeļi, 3 dažādi jauni materiāli. Paraugi bija, bet rūpnieciskais variants vēl bija neskaidrs. Upgreids skāris KIARA, LYCAN, BREEZE, SWITCH un vēl dažas citas jaciņas un tām atbilstošās bikses. Campo piedāvājums tiks attiecīgi precizēts.

Iepriecina HIKO darbs sauso mantu maisu segmentā. Pēc ilgāka pārtraukuma šķiet, ka HIKO būs izdevies noņemt daļu Campo tirdzniecības apjoma pie NRS.

 

Turpmāk vēl.

Bildes no www.outdoorchannel.de turpat industrijas jaunumu apskats mazāk ciniskā formā, bet vācu valodā. Interesentiem iesaku.


Klubs > Tēmas > Jaunumi

Lapu uztur: Inno.web