Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

JAUNUMI

 

 

Visu laiku lasītākie jaunumi
Campo laivu noma. [7]
Ūdens ziņas. [353]
Laivas līzingā! [29]
Campo realizē vides aizsardzības projektu Abavā. [5]
Fotogalerijas. [2]

 

Aktuālākās tēmas diskusijās
Ūdens ziņas [353]
Nomas inventāra sezonas izpārdošana [2]
Ūdens maratonu kauss 2015 [21]
Laivu lietas [9]
Latvijas ūdens maratonu kauss [86]

 

 

Neturi sveci zem pūra! Ļauj mums mācīties no tavām kļūdām kā mēs tev nesakām par savējām... Atsūti mums savu redzējumu par labu laivu, sliktu telti vai izdevušos pasākumu. campo@laivas.lv

 

Surfkajaks

Miks, 15.10.2007

Komentāri [1]

 

Testējam RIOT Boogie.


Testēju RIOT surfkajaku Boogie, man liekas, ka pirmo surfkajaku kas sasniedzis Latviju. Līdz šim esmu drusku sērfojis jūrā ar Pyranha MasterTG un Seven O, tādēļ uz piektdien solīto briesmīgo vētru paņemu pamēģināt Boogie.


Forma
Boogie ir tipiska surfkajaka forma ar īsu asti un garu purnu. Korpusam ir trapeces forma, dibens plakans, pulēts, purngals stipri uzliekts uz augšu un ieapaļš. Kā redzam surfkajakam ir diametrāli pretējas formas ww kajakm, kur ww kajakam ir izstiepts tur šim ir šaurs utt.

Smaguma centrs ir zem sēdekļa, kur ir jābut spurām. Spuru nav.

 

Sajūta iekāpjot

Lūka ir maza un šaura, ielīst iekšā varu, bet ir šauri, nez vai otrādi esot varēšū izrāpties*. Nevaru saprast vai Boogijs man ir par mazu, bet kājas aizslīd garām puļķiem, kas varētu būt tāds kā kājbalstu equivalents. Autfita līmenis vairāk kā eskimo, mazāk kā sevenO syncro6, tas nozīmē polsterēta muguriņa un mīksti ceļu balsti. Sēdeklis gan jocīgs, tāds kā klubkrēslā, kur dziļi iekrīt un kājas gaisā. Sajūta ir ok.


Braukšana
Krastā smiltīs esmu iekāpis Boogijā, lēnām un mokoši šļūču uz ūdeni, nebiju domājis, ka tas var būt tik grūti, pāris viļņi, kas mani apskalo diezko nepalīdz. Esmu iekšā, vējš ir neciešams, ir grūti saliekties uz priekšu, vēja spiediens uz airi arī stiprs. Šķērsoju pirmo sēkli, grūti paraut purnu uzaugšu un pārlekt pāri vilnim, tādēļ eju cauri viļņiem, pie lieliem viļņiem tas nozīmētu atmugurisku braucienu uz krastu, īsā aste arī nestabilizē. Šaķeru pirmo vilni un braucu lejā, vilnis maziņs nekas īpašs, brauciens ok, dīvaina sajūta asti nēsā šurpu tūrpu. Tas tad arī ir iemesls kāpēc vajag spuras.


Atzinums**
Boogijs ir sērfošanas rīks, sajūtas ir pavisam citas, kā ww kajakā. Boogijs ņem katru un visus viļņus un brauciens lejā ir elegants, kad ar ww kajaku diez vai izdotos vispār vilni šaķert. Bet tā kā ir problēmas ar iebraukšanu iekšā, man liekas, ka piemērotākā vieta boogijam būtu noma Liepājas vai Jūrkalnes pludmalē, kuras klients šad tad pie lēna vēja un lēzeniem viļņiem būtu es.

Ārdīties vētrā Pabažu pludmalē man labāk patīk ar Seven O.

 

*Šeit jāatzīmē, lielākā daļa no ww kajakiem man ir par mazu un es tajos, vienkārši netieku iekšā.
**Laika apstākļi bija slikti, ļoti stiprs vējš un mazi viļņi, tas iespējams ietekmēja vērtējumu.


Klubs > Tēmas > Jaunumi

Lapu uztur: Inno.web