Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

JAUNUMI

 

 

Visu laiku lasītākie jaunumi
Campo laivu noma. [7]
Ūdens ziņas. [353]
Laivas līzingā! [29]
Campo realizē vides aizsardzības projektu Abavā. [5]
Fotogalerijas. [2]

 

Aktuālākās tēmas diskusijās
Ūdens ziņas [353]
Nomas inventāra sezonas izpārdošana [2]
Ūdens maratonu kauss 2015 [21]
Laivu lietas [9]
Latvijas ūdens maratonu kauss [86]

 

 

Neturi sveci zem pūra! Ļauj mums mācīties no tavām kļūdām kā mēs tev nesakām par savējām... Atsūti mums savu redzējumu par labu laivu, sliktu telti vai izdevušos pasākumu. campo@laivas.lv

 

Braucam Mēmeles pietekas. Viesīte

Regimants Baranovskis, 28.05.2007

Komentāri [0]

 

 

Brauciena laiks: 19-20. maijs
Attālums lidz Rīgai: <100 km
Aprīkojums: 1 Algonquin, 2 Teton (polietilēna kanoe)
Maršrutā pavadītais laiks: 8h

Maršruts:

Plānotais posms

Mājas "Lāči’ Atrodas uz lauku ceļa, kas savieno šosejas P73 un P86 aptuveni 3 km uz Rietumiem no P86. (attālums lidz ietekai Mēmelē 27km).
"Lāču" māju tiešā tuvumā nav īsti ērtas iekāpšanas vietas, kā arī, novērtējot pārskatāmo upes posmu, bija redzami vairāki koku aizgāzumi. Ņemot vēra komandas satāvu – 2 mazi bērni, pieņemam lēmumu pārcelt startu nedaudz zemāk.

 

Starta vieta

Aizkraukles rajona Zalves pagasta mājas ‘’Vecupmaļi’’ atrodas 2-3 km tālak. Uz ceļa atrodama norāde "Vecupmaļi’". Upes krastā laba autostāvvieta. Par starta vietas izmantošanu un auto novietni jāvienojas ar mājas sargu (cietā valūta 0,5 Moskovskaja).

Ieteicamais braukšanas posms no Viesītes tilta uz P86 līdz Krastiem. Tas ir brīvi veicams nedēļas nogales ietvaros.

 

Līdz "Vecupmaļiem" varētu būt vairāk koku aizgāzumu, taču tie izskatās vienkārši pārvarami un tas piedod pasākumam garšu. Pec "’Vecupmaļiem" aizgāzumu skaits samazinās un pārvietošanās ātrumu būtiski neiespaido.
Upes gultne patīkama, smilšaina. Straumes ātrums labs (sk. V.Luksa aprakstus). Upe nav piesmieta ar HES būvēm. Pirms doties pārgājienā pa Viesīti, ieteicams painteresēties par ūdens apstākļiem. Sausā gadalaikā varētu trūkt ūdens atsevišķos posmos.

Ap upi un ceļiem daudz medību torņu. Pa ceļam sastaptie meža dzīvnieki (1 alnis, 1 staltbriedis) liecina par neskartu dabu un visai nomaļu nostūri, kas ir patīkama pārmaiņa pēc apdzīvotām upēm (Salaca, Ogre, Jugla).

Samērā labas naktsmītņu iespējas (maijā zāle vēl nav saaugusi, tādēļ campingot var gandrīz jebkurā vietā). Mūsu naktsmītne bija aptuveni 2,5h attālumā no starta "Vecupmaļos", labajā krastā iepretim mājām "Dvīņi". Sakarā ar upes nelielo popularitāti ūdenstūristu vidū, malkas ir vairāk kā pietiekoši. Dzeramo ūdeni ieteicams ņemt pašiem savu, jo upes tuvumā nav daudz māju, kur to palūgt.

 

Maršruts ir ieteicams klusuma un vientulības cienitājiem, kuri labprāt pacīnās ar nedaudzajiem koku aizgāzumiem (lai alus pie ugunskura labāk garšo).


Klubs > Tēmas > Jaunumi

Lapu uztur: Inno.web