Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

DISKUSIJAS

 

 

Tiem, kas brauc Jūrā. Drošība un navigācija.

Komentāri

 

1..10 | 11..20

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Henriks Grass

16.09.2019

19:14

Daži ieteikumi Jūras kajakotājiem, pamatojoties uz personīgo pieredzi.
https://youtu.be/Oy_syx0GAHU

Henriks

16.09.2019

19:15

https://www.youtube.com/watch?v=T52e0iWOCy4
S is sižets (šodien uzdūros YoyTube ) un mana filma it tapuši neatkarīgi viens no otra, bet, kā tas redzams, tad secinājumi ir līdzīgi. Starp citu, tas filmas autors 3 gadi atpakaļ šķērsoja Lamanšu solo braucienā. Iesaku apmeklēt NORTHSEAKAYAK vietni, šis tas var noderēt.

Māris

16.09.2019

21:50

Paldies, Henrik par video!
Lai gan man lielākas zināšanas par Mongoļu vēsturi, kā laivošanu jūrā, tas nenozīmē, ka man nebija interesanti.
Vispār Latvijā trūkst šādu veida video, kas man kā pamuļķim paskaidro dažas, varbūt elemtāras lietas. Ir raksti, arī te pat Campo, bet video vienmēr būs uzskatāmāks. Par apģērbiem, par ekipējumu, par braukšana tehniku, par reāliem stāstiem, kas kur noderējis utt.
Noteikti sekošu līdzi, ja turpinājumā būs vēl kādi video.
Vēlreiz paldies.

Henriks

19.09.2019

11:57

Viens precizējums attiecība uz VHF rokas rācijām. Jaunākiem modeļiem, piem. Cobra MR HH600, ir iebūvēts GPS koordinātu noteicējs un Jūsu koordinātes tiek rādītas uz displeja, kā arī automātiski pārraidītas, raidot briesmu signālu (distress call).Tomēr, ir jāņem vērā viens būtisks faktors, un proti- darbības attālums. kas ir atkarīgs no rācijas jaudas un it īpaši no antenas augstuma. Attiecīgi , Jūs varat rēķināties ar 3-3,5 km sēdot kajakā , bet peldot vēl mazāk. Pie tam, ja Jūsu antena "neredz" otra peldlīdzekļķa antenu, tad sakaru nebūs. Resp., ja starpā būs kāds šķērslis, piem. vilnis, sakaru nebūs. Tādejādi, rācija varētu būt ka papildus sakaru līdzeklis , bet nekā alternatīva video aplūkotam PLB.
Visi šeit un video aplūkotie tehnoloģiskie verķi nav lēti un diez vai kādam , kas reizi gadā izbrauc jūrā, tie visi ir nepieciešami. Tomēr, braucot komandā, vismaz vienā eksemplārā vajadzētu būt. Bet ja kādam tīk SOLO braucieni , tad laikam vajadzētu šķirties no naudas, lai nesanāk kā citreiz.

Gundars

19.09.2019

14:06

Interesants un kvalitatīvs kino. Paldies!

Campo

21.09.2019

09:59

Viss ļoti jauki. Prieks, ka šādam Latvijai specifiskam materiālam atrodas lasītāji, bet, citu starpā, sadaļā par "paddlefloat" prasās piebilde - tas maiss jau nu gan nav paredzēts eskimosu apgrieziena atvieglošanai, kā to redzam video. Varbūt kaut ko pārtinu un nepamanīju, bet eski ar maisu netaisa. Nu netaisa un viss. Tiesa, ir gadījumi, ka šādi mācās eskimosu apgriezienu. Parasti pie šī paņēmiena ķeras tie, kuriem tā lieta lēnāk sanāk un procesā šādi var panākt progresu, bet paddlefloat kā reizi ir paredzēts gadījumam, kad eskis nav sanācis, to nemāk, vai ir citi apstākļi, kas to ierobežo. Attiecībā uz paddlefloat labākais mācību video būs šis: https://www.kayakpaddling.net/3-6 - pārbaudīta metodika kursiem, strādā 100%. Bet tādus pašus ar dzīviem modeļiem un nebūtiskām variācijām var atrast pilnu netu - pēc principa - jo krutāks instruktors, jo ar vairāk "pričendāļiem" apkabinājies :). Kaut gan nav jau bez pamata - ja tev mugurā viss tas, kas kas redzams bildē un kabatas pilnas, pašam saite ap vidu, pie aira un vēl ap laivu, tad tas nav gluži tas pats, kas iekāpt laivā plikam!
Un, visbeidzot, stāstā par paddlefloat būtiska ir sadaļa kā izliet ūdeni un pareizi sagatavot laivu iekāpšanai - arī izmantojot to pašu paddlefloat kā atbalstu.

Henriks

21.09.2019

13:57

Manis demonstrētais paņēmiens iekļūšanai laivā saucas
"Paddle float re-enter and roll"
Šeit būs daži piemēri-
https://www.youtube.com/watch?v=b_k vMCmoZw0
https://www.youtube.com/watch?v=_LLN ATL6BdQ
Ir veči kas taisa šo pašu viļņos un vēja arī bez pūšļā.
Attiecībā uz Agra piemēru ar multfilmu, tad šo paņēmienu taisu gludā ūdeni bez problēmam, bet, labprāt noskatõšos, ja kāds to nodemonstrēs 1,5m viļņos.
Kas attiecas uz “ instruktoru krutumu”, tad nemēģinu pozicionet sevi ka instruktoru, kas māca par 200EUR ka sasiet striķi. VNK dalos ar pieredzi ņemot vera pedejo visiem zinamo negadījumu/

Henriks

21.09.2019

14:50

Vēl viena piebilde. Viļņainu laiku izvēlējos ar noĺūku izmēğināt iekļūšanu laivā šādos apstākļos, jo, kā zināms, gludā ūdenī parasti negažas. Pie tam, visi video piemēri pamatā notiek gludūdenī un arī tie, kas tiek demonstrēti viļņos beidzas ar iekļūšanu piesmeltā laivā, bet kas notiek tālāk netiek rādīts.

krista

22.09.2019

10:18

Paldies, Henrik, par video, īsi un sakarīgi par būtisko.Gaidu nākamo sēriju.
Video jau nav apgalvots, ka eskis jātaisa tikai un vienīgi ar paddle float. Henriks dod padomus, kā soli pa solim uzlabot savas prasmes, parāda, ka var arī šitā, un uzskatāmi nodemonstrē metodes trūkumus-jāspēj atbrīvot aira lāpsta un jāizpumpē ūdens no laivas.
Man radās jautājums vai piesiets airis, laiva un tie striķi Henrikam nekad nav traucējuši izpildīt eski?

Henriks- Kristai

22.09.2019

13:21

Striķim ar ko pieāķēties pie laivas ir jābūt pietiek oši garam, lai tas netraucētu izlīst no laivas, ja nesanāk piecelties.
Aira striķi nelietoju, jo airi nekad neizlaižu no rokām. Ja esmu piesējies pie laivas, tad izkrītot nav jādomā kā vienlaicīgi noturēt laivu un airi. Kā jau tas bija pateikts video sākumā, tad viss tur teiktais attiecas uz offshore braucieniem. Nelietoju drošības striķi sērfojot plīstošos viļńos, jo zinu, ka izkrītot gan es, gan laiva tiks izskaloti krastā 5 min. laikā
Un vēlreiz par galveno domu- nevajag paļauties uz ierāpšanos laivā,itīpaši SOLO braucienos.

 

1..10 | 11..20

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Pievienot jaunu komentāru

Autors:

E-pasts (neobligāti):

 

Komentārs:

Lapas administrācija nepieciešamības gadījumā patur tiesības slēgt pieeju rakstīšanai diskusijās no atsevišķām IP adresēm, kā arī dzēst bezjēdzīgus vai nekādā veidā ar diskusijas tematiku nesaistītus komentārus. Komentāru saturs pauž to autoru viedokli.


Klubs > Diskusijas > Dažādi

Lapu uztur: Inno.web