Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

DISKUSIJAS

 

 

Kādam jābūt ūdenstūrismam Latvijā?

Komentāri

 

1..10 | 11..20 | 21..30 | 31..40 | 41..50 | 51..60 | 61..70 | 71..80 | 81..90 | 91..93

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Stūrmanis

17.12.2002

12:10

Savā replikā Nr.4. šeit pat jau rakstiju Ls 0.3 - 0.5, varbūt Ls1 par braucienu, nevis naktīm. katrā ziņā es kategoriski iebilstu, ka kaut kāds sia ""salacas kingi"" Vienkārši paziņo - piķojiet!!! kur, par ko, utt? ? ? ??
Ir jābūt skaidri formulētam mērķim, iekasēšanas & kontroles mehānismam un izskaidrotai situācijai. Savulaik /padomijas laikā/ bija absurds, ka atļaujas braukt pa Salacu varēja nopirkt tikai Limbažos, loģiski, ka neviens nepirka...
Ir diskutabls jautājums, maksāt visur, vai tikai nac. parkos un rezervātos, utt? Ja būtu UT karte līdzīga makšķernieku kartei, es iegādātos #:) Problēma ir tā, ka arī man nav ticības, ka tā nauda aizies tur, kur vēlamies #:(((

Agris

17.12.2002

15:29

Salacas piemērs ir audzinošs no tā viedokļa, ka darbi pagaidām neiet kopā ar vārdiem. Jeb, precīzāk, naudas iekasēšana sākās pirms darba darīšanas - kā nekā tās nometnes vietas par kurām it kā naudu ņēma eksistē jau 20 gadus, bet viss pārējais serviss vēl bija tikai labajās domās. Vērīgākie pamanīja tieši to, bet skaļākie uzsāka cīņu pret pašu principu. Bet princips, kaut arī dažādi locīts, ir pareizs - kādam ir jāsavāc tas, ar ko pati daba vairs nav spējīga tikt galā pašas dabas interesēs un tūristu interesēs tai skaitā. Un šis darbs ir jāapmaksā, vai ne?
Nesen gadījās tikties ar Salacas projekta večiem un tā bilde ko šie krāso ir pavisam traģikomiska: Naudu izdodas iekasēt labi ja no katra piektā braucēja un tad nu tie arī atpūšas par visiem saviem 50 santīmiem: malka, kas paredzēta sezonai nokuras sārtos nedēļas laikā, no sarkanām klintīm izved 1 autokravu miskastes katru otro nedēļu utt., jo par visu ir samaksāts :). Tā vairāk nevarot turpināties... dzirdēju nākamajā gadā dežuranti būšot, varbūt pat pie būdiņas papīru tirgos...
Kaut kas nav riktīgi, vai ne? Darbība rada pretdarbību. Šķiet, ka šāda veida administrēšana ir un būs garām - varbūt kādam ir ideja ko darīt? (ar darīšanu domats tas kā organizēt sakopšanas procesu lai visiem būtu skaidrs un visiem, arī laivotājiem, būtu labi). Iesaku saspringt ar domāšanu un priekšlikumiem cien. UT, jo pretējā gadījumā pēc īsas cīņas ar parku administrācijām, mūs visus upju krastos apkaros zemessargi vai tiem pielīdzināti formējumi. Bez izredzēm, turklāt maksājamas summas būs pilnīgi citas!
PS
Makšķernieku kartes analoģija nestrādā, jo to, kas sabirst vienā kasē, kāds pārdala un varat minēt 3x kam pārdala.

JānisR

17.12.2002

20:55

augšminētās ainas sakņojās visā mūsu sabiedrībā un ar sargu upes krastā aiz katra krūma nav atrisināmas.
Tā ir viena no lielākajām mūsu sabiedrības problēmām - velna dzīšana ar belcebulu:
palielinās alkoholisms ? - paaugstināsim akcīzes nodokli un netirgosim šnabi pa nakti.
palielinās noziedzība ? - palielināsim policijas štatus un budžetu (attiecīgi samazinoties izglītības utt budžetam)
Huseins taisa bumbu ? - a mēs uztaisīsim 10 bumbas katru 100x stiprāku (un dārgāku) kā Huseins - lai šis raustās.
Un tā tālāk.
Kardināla un principiāla upju problēmas risināšana būtu tautas izglītošana vārda labākajā nozīmē - jo kulturāls cilvēks ir kulturāls arī uz upes bet nekulturālam nekādi sargi nelīdzēs. nemetīs pie upes - metīs kur citur. Ja kas, par spļaušanu uz ielas arī ir sods jāmaksā - vai kādu tas ir atturējis ?
Laikam jau audzināšana jāsāk ar pirmskolas vecumu.

Kristapa minētā masu tūrisma problēma sakņojās tautas daudzumā un te neko nevar darīt. Domāju ka Latvijas gadījumā UT organizētāju un aktīvistu uzdevums tomēr ir popularizēt šo lietu - kaut vai lai izspiešanas veidā samazinātos ievērojami lielāku negāciju īpatsvars. SA Duksis darbs ar ""grūto"" jaunatni to apliecina.
Domāju ka patreizējā primārā problēma (ko var risināt nepārveidojot pasauli) ir organizācija - lai ikvienam kas vēlas braukt pa upi, būtu uzreiz pieejama pilna informācija un serviss - ar šo lietu manuprāt ne tuvu viss nav kārtībā - drausmīga izskata laivu u.c inventāra un nekompetentu braucēju lielais īpatsvars to tikai apliecina.
Kādam jābūt ūdenstūrismam tieši Latvijā ? - a kāds tas var būt ? - skaidrs ka konkrēts flatwater pasākums ar visām izrietošajām konsekvencēm. Bet masveidība rada meistarību. Un meistarība ir tas, pēc kā ir jātiecas.
Tā, nu jau nojuka domas pavediens.
Nu, nav svarīgi.
Ko vēl varētu samelst ?
To ka lielie baucēju bari vasaras vidū uz gaujas nav uzskatāmi par ūdenstūristiem - pamatā tie ir atpūtnieki uz ūdens. Svarīgi būtu radīt viņos paliekošu interesi par laivošanu - ja cilvēks domā, ko dara ( ja ir interese, viņš domā; es domāju - tātad es esmu ).
Ko varētu darīt atkritumu utt sakarā - a vosj ievest dzīvē principu ka miskaste jāvad līdzi maisā - un ja tev pēc 1 dienas braukšanas nav maisa ar miskasti, tad sods. kaut ari kašķīgie tautieši metīsies šo ieteikumu apriet.
velkam, velkam.
Latvieši - maza, kašķīga tautiņa hesiem apsēstā valstī kaut kur pie Baltijas jūras.
Vēl kas - 80 gados latvieši bija vieni no labākajiem braucējiem PSRS. daudzie 6. kat pārgājieni to apliecina.
Baidos ka šīs pozīcijas nav atgūstamas - jo lielu nāciju gadījumā masveidība rada ne tikai meistarību bet arī neprātu (""tā brauc tikai krievi un ķīnieši, jo viņu ir daudz"" - sena paruna)
skat. http://www.brahmaputra.ru/
Jebšu ir lietas ko tāpat kā muzejā - tikai ar acīm.

Stūrmanis

18.12.2002

11:47

Varbūt neskaidri izsakos, ar šo \Ir jābūt skaidri formulētam mērķim, iekasēšanas & kontroles mehānismam un izskaidrotai situācijai./ biju domājis, ka ja kāds grib ko iekasēt būtu dikti jauki, ja informētu: cien. UT, biļetes braukšanai pa Salacu var nopirkt Visos Latvijas TIC (tūrisma informbiro), laivu nomās, tādos un tādos Sporta veikalos, kā arī tur un tur pie upes.
Jo skraidīšana gar krastu un aurošana brauc malā maksāt nebūt neveicina vēlmi to darīt, vot tā. #;)
p.s. Pie Sarkanajām klintīm iespējams nakšņot tikai sliktos laikapstākļos, vai galīgā nesezonā, jo piknikotāju bari to ir vienkārši paņēmuši uz masu ...

hehehe

19.12.2002

00:45

hehehe. Nu jau parādījies konkrēts plāniņš braukt uz Kazahstānu...uz kādu trijnieciņu-četrinieciņu . Paziņas sola palīdzēt. Ir kāds interesents???
Stūrmani! Nu tad radi šo mehānismu! Savādāk tas blablablaa jau sāk piegriezties.
JanisR:""Latvieši - maza, kašķīga tautiņa hesiem apsēstā valstī kaut kur pie Baltijas jūras.""
Daudz runā- maz dara.
Labi ka vismaz runā? Nē! Labāk lai dara...
hehehe...e-eh:)

zauls

21.07.2005

19:43

ei veca diskusija .. bet gribas ierakstīt .. kungi, kungi, kungi .. nu ir un būs pūšļi nozīmīga ūdenstūrisma sastāvdaļa .. nu nošaujiet mani (bet labāk nevāg) ...
:)
P.S. un iepriekš atvainojos ja atkārtoju jau iepriekš izskanējušu viedokli .. jūs tik gari un plaši rakstījāt .. nebija spēka visu izlasīt ... :)))

Ķirsis

22.07.2005

11:28

Problēmas terminoloģijā. Pūšļi ir nozīmīga parādība un reālija, bet ne ūdenstūrismā.

zauls

25.07.2005

14:46

man jau liekas, ka nebūs gan tik viegli to nodalīt :)) ... bat , lai nu būtu
:))

Mārcis Plūme

28.07.2005

07:44

iespējams ka atbilde uz manu priekšlikumu ir paslēpta šajos komantāros, un tomēr laika trūkuma dēļ nelasot visu gribētu izteikties :)
UT Latvijā noteikti ir un būs kamēr te tek kaut viena izbraucama, skaista un tīra upe, bet vai nebūtu laiks padomāt par tādu kā Baltijas UT vietējā mērogā, šeit būtu priekšlikums CAMPO, vai Jums ir iespēja saistīties ar Lietuvas un/vai Igaunijas Campo veida organizācijām, lai Baltijas valstu iemītnieki varētu braukt pa visu triju valstu upēm, es saprotu ka viņi to var dadrīt arī tagad, bet serviss? Tas varētu būt izdevīgi visiem, jo lai arī cik daudz upes LV nebūtu grēks izmēģināt ko jaunu. Piemēram, aizbraukt no Rīgas līdz Rindai nebūt nav tālāk kā par Bauskas šoseju iebraukt LT.
Turklāt Latvija ar savām upēm un CAMPO atrodas sevišķi izdevīgā ģeogrāfiskajā novietojumā - Igaunijai un Lietuvai pa vidu.
Cerot uz iespēju kādreiz izbraukt LT vai EE upes.
M

mubada

28.07.2005

13:01

Es te jauniņā, neko nesaprotu, bet manuprāt: TŪRIST ir tas, kurš brauc ar Niroku (ne tikai, bet pārsvarā) kur nu pašam ienāk galvā (un likums atļauj), bet ŪDENSTURISTS ir tas kurš ar kajaku vai katamarānu brauc trešo - ceturto kategoriju vienu - divas reizes gadā. Un vēl ir ŪDENSSPORTISTS - tas kurš vinnē mačus, brauc visu gadu visur pēc kārtas. Katram savs mērķis, katram savs inventārs un prioritātes. Jo vairāk TŪRISTU jo vairāk veidosies ŪDENSTŪRISTU. Tāpat kā par slēcēja glābšanu jārūpējas pašam slīcējam, arī ūdeņniekiem jārūpējas par savu popularitāti. Raskrutka - tā nav dzeja, bet pragmatisks darbs.
Tā paaudze, kura bērnībā ar senčiem plivinājās Nirokā ūdenī vēl turas. Kā būs ar jaunajiem un to "pieklājīgo ekipējumu" to vēl laiks rādīs. bet es jau te jauniņa, droši vien neko neaprotuu...

 

1..10 | 11..20 | 21..30 | 31..40 | 41..50 | 51..60 | 61..70 | 71..80 | 81..90 | 91..93

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Pievienot jaunu komentāru

Autors:

E-pasts (neobligāti):

 

Komentārs:

Lapas administrācija nepieciešamības gadījumā patur tiesības slēgt pieeju rakstīšanai diskusijās no atsevišķām IP adresēm, kā arī dzēst bezjēdzīgus vai nekādā veidā ar diskusijas tematiku nesaistītus komentārus. Komentāru saturs pauž to autoru viedokli.


Klubs > Diskusijas > Dažādi

Lapu uztur: Inno.web