Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

DISKUSIJAS

 

 

Kādam jābūt ūdenstūrismam Latvijā?

Komentāri

 

1..10 | 11..20 | 21..30 | 31..40 | 41..50 | 51..60 | 61..70 | 71..80 | 81..90 | 91..93

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

JānisR

04.12.2002

12:35

es ar, es ar gribu piemest pagalīti kopējā ugunskurā - jo viena pagale nedeg :)
Manā maniakālajā uztverē ūdenstūrisms tā ""ideālajā"", ja tā var izteikties, izpausmē, ir dzīvesveids. Turpretī sports - slaloms, gludie un taml. - ir tikai sports. Sportā, tā tīrajā izpausmē, vienīgā prioritāte ir cīņa par sekundēm, pārējais ir mazsvarīgs. Ūdenstūrismā - tieši pretēji - svarīgs ir pārējais - process, proti. Sportiskā nozīmē visneveiksmīgākais brauciens var būt paliekoša vērtība ūdenstūrisma izpratnē.
""Ideāls"" ūdenstūrists varētu būt pilsonis, kas ūdenstūrismam ziedo lielu daļu sava brīvā laika, pilnībā pārvalda dažādu laivu īpašības un to vadīšanu un dažādu straumes formu ietekmi uz dažādām laivām. Šāds pilsonis vismaz 1x sezonā veic ""lielo"" pārgājienu pa upi kas ievērojami atšķirās no tuvējam reģionam raksturīgajām. Šāds pilsonis bez ievērojamām problēmām spēj braukt un brauc pa vismaz 5. kategorijas upēm. Viņš pārzina un orientējās pasaules tendencēs laivošanā utt. Viņš regulāri piedalās ūdenstūrisma profila sacensībās, aktīvi komunicē ar citiem laivotājiem un masu medijiem. Viņš ir spējīgs uzņemties un sekmīgi iepildīt grupas vadītāja funkcijas un organizatorisko darbu.
Hm, ko vēl viņš varētu spēt ?
:)
Spēj remontēt inventāru un sevi un citus lauka apstākļos. Pārzina un orientējās kājnieku un kalnu tūrisma jautājumos, reģionālajā specifikā.
Viņš pelna pietiekami daudz lai to visu varētu dabūt gatavu, viņam ir ideāla sieva, skaisti un gudri bērni utt.
VIŅŠ IR IDEĀLS, vot.
Ko tad viņš nedara ? - pēc šīs teorijas viņš nepelna naudu ar ūdenstūrismu. Das varētu būt diskutabls jautājums. Ūdenstūrisms pēc būtības ir hobijs (manā izpratnē). Tad kad šis ideālais pilsonis nodarbojās ar gida darbu, viņš nav ūdenstūrists, bet ūdenstūrisma gids.
Nu, drusku pamanipulējot ar gramatiku no šā visa iegūstam to, kas ir ūdenstūrisms. Klāt ir jāpiesviež UT orientēta infrastruktūra, tirdzniecība un ražošana.
Ā, un sievietēm lūgums neapvainoties ka viss ir sarakstīts vīr.dz. Pamainiet galotnes un viss rullēs.
nu, kā patika ?
:)

ww

04.12.2002

14:01

Agrim: paldies par 10 replikas par agru patērēto laiku.Vēlreiz apliecinu, ka UM izcili labi piedzīvojumu mači. Kāpēc negribi ielikt mājas lapā aptauju, ja netici, ka bija O.K. un tā vajag turpināt?
Par tēmu:
Tas, ka attīstoties inventāra ražošanas tehnoloģijām un auto-transportam, visi paštaisītie un pamazām arī saliekamie braucamie nākotnē izzudīs, (kā Amerikas u.c.kontinentos), ir neglābjami.
Pēc gadiem 10+? būs pilnīgi sapuvušas visas paštaisītās meistarenes, kuras 70.beigās- 80.gadu sākumā Latvijā tika vairumā iepirktas un kopētas no
Krievijas, lai tiktu pie labām vietām CCCP ŪTČ Kaukāzā. Vairs nebūs problēmu, kurā klasē likt M-kas, RZ vai smaiļu katamarānus, jo to nebūs.
Ar dažādu kanoe laivu nākotni viss ir kārtībā, jo par to rūpēsies Campo.
Diemžēl, smaiļu airus mīlošiem ūdenstūristiem, kuriem nebūs iespējas aizbraukt uz kaimiņvalstīm pēc inventāra vai tepat uz Lietuvu nostartēt mačos ar ""cietajām 2-vietīgajām smailēm"", būs bēdīgi.

J.G.

04.12.2002

15:01

To ww:
bla,bla,bla. Jamo es dzirdeeju arii 8 gadus apakalj:) ) ) ))
bla, bla,bla, peec desmit gadiem viss izzudiis.:) ) ) )
Nekaa nebija. Man negribeetos pieljaut, ka taa notiek.
Atjaunotaa uudenstuurisma(nosauksim vinju par sportisko)kustiiba Latvijaa tikai atsaakaas. Buus braucieni, laivas, LCh, UM, smailes , meistarenes, PUUSHLJI!!!, paargaajieni, arii kanoji(hehehe). A pagausties par zudusho meistariibu un neko nedariit- nekaa nebuus. Labi, ka kaads veel ar jaunajiem nodarbojaas, kaut vai kaadaa liimenii, kaut vai slalomaa. un ja pashi muusu LCh, UM un machos nebrauksim, bet skatiisimies tikai KAA VINJIEM TUR!!!, nebuus konkurences, liimenja... nekaa nebuus. Buus divi iecieniiti marshruti- ledusskapis->televizors(2 kat), televizors->ledusskapis(3kat). Un lai brauktu aaraa sevi raadiit- tas ir jaanopelna tepat.
Taads nu es sirdiigs shodien esu:)))

Agris

04.12.2002

15:08

Nebēdājies ww, visam savs laiks! Smaiļu airu braucamie būs arī Campo. Sen būtu bijuši, ja Campo būtu Rokfelleru iedibināts fonds... bet iziesim no realitātes.
Starp citu, ļoti savādi būtu nolikt UT attīstību atkarībā no tā vai kāds par to rūpēsies. Sāksim jau ar to, ka nevienam nav pienākums to darīt. Ja mani (indivīdu) kas patiesi interesē, es rīkojos lai šo mērķi sasniegtu. Ja vajag - braukšu uz Lietuvu lēto smaili pirkt vai pūsli. Tas ir - ja VAJAG, tad VAR. Ja nevar, tad acīmredzot tik ļoti nevajag, vai arī ir citas prioritātes. Gadās neveiksmes, bet tas ir cits stāsts.
Tādejādi, rezumējot pareizi būtu prasīt - vai Latvijā būs pietiekami daudz tādu, kas paši par savām iespējām atpūsties uz ūdens būs spējīgi (gribēs) parūpēties?
Nez kāpēc man šķiet ka pietiks. Tāpat šķiet, ka problēma nav naudā, kā to mēģina uzsvērt (jā arī, bet noteikti ne izšķirošā) un tāpēc pārāk drūmu nākotni nesaskatu.
PS, reklāma: Smaiļu airu braucamie 2003.
Cietie smaiļu braucamie no Campo jau bija pieejami (ne nomā, pārdošanā) jau 2002.gadā. Tiesa, rindā neviens nestāvēja un ari prioritāšu sarakstā to nebija.
Tagad, 2003.gada sezonai tiek gatavoti gan jūras kajaki (ezeriem), gan smailīškatamarāni (pārgājienu divīzijai), gan pūšļi (kā nodeva masām, bet ar UT raksturīgām extrām). Tas viss būs arī nomā, bet, kā zināms, īstenais UT neko nenomā, tāpēc, ja vien ir interese, līdz jaunajam gadam var pievienot savas vēlmes kopējam ražošanas pasūtījumam un iegūt arī labu cenu. Jautājumus sūtiet man pa e-pastu.

A,S.

04.12.2002

17:55

Piedavaju briniskigu saitu, ja kads nezina, kas ir udensturisms Latvija.
http://edgars.mik.lv/11.07.%20-%2014.07.2002%20Gauja/FrameSet.htm

aiai

06.12.2002

17:37

A,S.
Vārds vietā!
Tas tiešām ir Latvijas UT ideāls.(Ar absalūtu balsu vairākumu):(((
Mēs te varam idealizēt,kā ko definēt, bet ir tieši šitā!

Kristaps

06.12.2002

22:05

Domāju, ka ar ūdens tūrismu Latvijā ir līdzīgi, kā ar alpīnismu. Valstij tas pilnīgi neinteresē. Interesenti ir tie, kam šī lieta patīk. Ieinteresētie ir tie, kas grib kaut ko organizēt un tie, kas vēlas uz subj. rēķina taisīt nelielu biznesu (laikam jau liels te Latvijā neiznāks...). Tā kā subj. ir interesanta un aizraujoša padarīšana, ar to varētu ieinteresēt organizācijas, kas piedāvā alternatīvās izglītības un atpūtas iespējas jauniešiem (teiksim, narkotiku un datoru vietā...) un uzņēmumiem, savu darbinieku relaksācijai un rutīnas laušanai darba ikdienā. Un tad arī izejot no tā to visu lietu var attīstīt un bīdīt. Sākot ar tautas iesaistīšanu masveidīgos, vienkārša līmeņa pasākumos, un tad pamazām sarežģīt, radīt izaugsmes iespējas un motivāciju. Bet... Te ir viens liels ""bet""! Vai Latvijā vajadzētu attīstīt ūdenstūrismu? Anglijā, attiecībā uz kāpšanu šis jautājums ir ļoti aktuāls. It kā jau ir labi, ja ir daudz kāpēju, ekipējuma tirgotāji daudz pārdod, ir kas nāk uz kāpēju organizāciju semināriem un maksā biedru naudu, ir iespēja atlasīt labākos un pārstāvēt valsti, u.t.t. Bet tas nodara zināmu ļaunumu arī apkārtējai videi, tas laupa dabai mežonīgumu, un tiem, kas jau ar to nodarbojas rada papildus konkurenci. Kas tas vairs būs par Amatas laivotāja ""piedzīvojumu"", ja upe būs pilna ka mudž, koki izzāģēti, krastos apmetnes no vienas vietas, u.t.t.? Automātiski, līdz ar subj. pieaugumu Latvijā, parādīsies sabiedrības negatīvā noskaņa (sak'visas upes pieganijuši...). Attistiba ir ļoti subjektivs jedziens... :)

ww

09.12.2002

10:23

Manuprāt, ir 3 veidu ūdentūristi. Kad aicina uz braucienu, pirmie (pūšļotāji) prasa: ""Vai jāairē nebūs?; otrie (sportisti) prasa"":Vai balvas būs?""; trešie (klasiskie) jautā: ""Vai upe būs mežonīga?""(tas nozīmē ne tikai labu dabu, bet arī to, ka nebūs ne pirmo, ne otro ūdentūristu. Starp citu, pēdējie, dabu neposta.) (1) un (3) nemaz nepatīk, ja viņus organizē.
Neairētājiem-piknikotājiem kādreiz piederēja Gauja, vēlāk Salaca, Abava. Pēdējos gados - diemžēl arī Irbe.
Tas ir nevadāms process, jo nav atkarīgs ne no aprīkotām stāvvietām, ne veikalu tīkla, ne no ceļu seguma.
Pēdējās sezonās var redzēt, ka Gaujas krastos arvien vairāk cilvēku pikniko bez laivām, tāpēc jācer ka plastmasas pudeļu skaits upē samazināsies...

Agris

09.12.2002

15:17

Piekrītu. Pa upēm tiešām brauc (1), (2) un (3). Prioritātes, kā jau minēts, ir atpūtas kvalitāte, balvu lielums vai vides kvalitāte (protams tas ir tikai viens no iespējamajiem dalījumiem), bet visi trīs tūristu paveidi ietekmē šo vides kvalitāti, un, kā jau teica Stūrmanis, tādu, kas aiz sevis savāc, paliek arvien mazāk :(. Dabas resurss nav bezgalīgs un populārākajos Latvijas upju maršrutos to uzskatāmi var redzēt, turklāt, aizvien vairāk jāsastopas ar faktu, ka šis dabas resurs kādā konkrētā vietā kādam pieder! Formāli tas nozīmē kaut vai to, ka uz pudeles sagrieztas kājas dēļ konkrētās vietas saimnieku var saukt pie tiesas, bet šis pats saimnieks par jūsu pasargāšanu no jums pašiem var prasīt samaksu. Praksē nenotiek ne šis ne tas – vieni negrib maksāt (neredz par ko), otri ne par ko neatbild un tā nu dzīvojam sūnu ciemā, kur tūrisms sāk asociēties ar ļautiņiem, kuriem nekas nav pretī pavadīt laiku mežā starp sadzīves atkritumiem. Plaša viela pārdomām.

blondais

09.12.2002

19:40

Ē,arī pūšļu braucējs grib mežonīgu upi!Lūdzu neaizrauties ar apzīmējumiem/jo stereotipi ir nedomājošu cilvēku pazīme-ūdenstūristi tādi nav!ūdenstūrists nevar nedomāt./'/atvainojiet par asumu/ šīs,tā sauktās; nometnes vietas;ir vispiedrazotākās tur kur var piebraukt auto.un/varbūt tas ir kādam nepieņemami/pavērojot atkritumus,diez vai to kāds ir vedis laivā.problēma nav ūdenstūristos,bet sabiedrības daļā kas nedomā...P.S.Jānis.R.ļoti ideāli aprakstījis ideālu ūdenstūristu! ! ! !

 

1..10 | 11..20 | 21..30 | 31..40 | 41..50 | 51..60 | 61..70 | 71..80 | 81..90 | 91..93

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Pievienot jaunu komentāru

Autors:

E-pasts (neobligāti):

 

Komentārs:

Lapas administrācija nepieciešamības gadījumā patur tiesības slēgt pieeju rakstīšanai diskusijās no atsevišķām IP adresēm, kā arī dzēst bezjēdzīgus vai nekādā veidā ar diskusijas tematiku nesaistītus komentārus. Komentāru saturs pauž to autoru viedokli.


Klubs > Diskusijas > Dažādi

Lapu uztur: Inno.web