Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

DISKUSIJAS

 

 

Pareizais formāts

Komentāri

 

1..10 | 11..20 | 21..30 | 31..40 | 41..48

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

sturmanis

09.08.2007

18:19

es Feniksā pieteicos ar domu iemācīties airēšanas pamatus! faktiski bisju disidents, kas pēc iespējas nepiedalijās mačos! (taisnības labad jāatzīst, ka manā vecuma grupā pēc 1 gad trenniniem man nebija izredzu (piem. ar M.Laidiņu), bet priekš sevis varēju sacensties ar 10 gadus jaunākiem indivīdiem)
stāsts nav par sportu! kā toreiz, tā tagad es visai rupji izsakos par slalomieriem, kas zin tikai: starts, 1 vārti..., 25 vārti, finišs, bet upe šai shēmā nefigurē.
taču, tik pat dedzīgi varu apgalvot, ka airēšanas pamatu apgūšana slaloma trasē ir visai efektīva nodarbe, jo vārti ( krīkingā tas var būt akmens, koks, da jebkas) piespiež braukt kur liek, nevis kur sanāk. vai vismaz veido atskaites punktu - gribēju vārtos, bet sanāca 3 metri garām. ir viela pārdomām- nu kāpēc es nevaru trāpīt 13 vārtos?
trenniņi tipa nobrauciens pa Amatu, ir ar daudz izplūdušāku atskaites sitēmu! vairāk pēc shēmas galā tiku - nu i labi!
p.s. es nereklamēju Bečeru, ko pazīstu tikai pēc feisa un viņš mani visticamāk arī...
Es vēlos norādīt, ka free kayakeri no slalomeriem un otrādi var daudz ko mācīties! iespējams sakarīgāk to varētu izklāstīt Atis, jo atšķirībā no manis ir bijis arī sportists.
p.s. Sočas aspektā, moška ir vērts dabūt iekšās (caur to, ka nevasr tikt vārtos) valmierā, un tad sočā būtu skidrāks kas ir kas? (just may be!)
p.p.s. es Feniksā biju apmēram 1,5 gadi liekas ka tiešām 3x nedēļā - progress bija,! Kaut tās vietas vairs Ķīšezerā nav (vismaz laivām bez motora) progress bija, bet apguvis pamatus uzskatiju, ka esmu saniedzis izvirzīto mērķi un pārcēlos uz reālām upēm ar Durikiem "" labā nozīmē" tipa Atvars, Kaspics, Jāņoga, JānisR, Andris, Gatis utt Laikam saucāties "NUTA" - Neatkarīgo ŪdensTūristu Apvienība.

atis "Brīvie ūdeņi"

10.08.2007

09:32

man prieks par Stūrmani - jo ja godīgi es sen gaidīju ka kāds pieminēs airēšanas slalomu. Un tas arī ir tikai loģiski, jo slaloms ir sports, bet kayakings - for fun. Diemžēl sports ar laiku pāriet un tad pienāk for fun laiki - tā tas ir visā pasaulē. Un nu jau arī Latvijā. Jā viena būtiska problēma mums ir ļoti maz slalomistu (jauniešu)
Par Upes nēessamību slalomā drusku atļaušos nepiekrist Stūrmanim, jo upes, straumes sapratne ir galvenais. Jo tikai tā var tikt nepieciešamajām sekundēm
Par Soču - Uzskatu ka uz wild upēm vispār nav ko braukt kamēr nēesi sezonu nomalis pa Valmieru, pēc tam pāris nedēļas kādā no eiropas slaloma kanāliem - piem (Prāga, Novij Sač vai Krakova) - jo kanālos ir atrodami visi nepieciešamie elementi un pats galvenais tas ir droši.

atis "Brīvie ūdeņi"

10.08.2007

09:38

jā un ja par diskusijas jautājumu - tad manuprāt nav būtiski kā un kurā skolā mācās. Galvenais ir rezultāts - ja kāds viņu var sasniegt no piem video skatīšanās - tad tas arī ir OK. Bet domāju ka visticamāk rezultāts būs tikai tad ja pats gribēs ieguldīt savus resursus, lai sasniegtu mērķi.

Sturmanis

10.08.2007

10:52

#:) precizēšu, kopš tiem laikiem, kad malām flatvarei Ķīsītī caur vārtiem, man ir saglabājies viedoklis, ka slalomeri Upi uztver pa sastāvdaļām ( starts, straume, kante, vārti, atstraume, kante, iekāriens, vārti ...finišš), bet ir sasodīti maz tādu, kas upi uztver kopumā kā vienotu veselumu bez trases (patīkami izņēmumi:Atis, Dziļums, Kaspars).
Tam arī ir logisks izskaidrojums, jo gadiem maucot caur vārtiem trennera aurojienu pavadītiem upe kā tāda mitoloģizējas, jeb zūd realitātes sajūta, paliek tehnika un automātiskas ķermeņa kustības, kas nosaka rezultātu.
atgriežoties pie new generation un oldskuuul, mandomāt ir iestājusies pārāk liela anarhija jautājumos, kur tai nevajadzētu būt.
Es pilnīgi piekrītu, ka ir mainijies ekipējums un braukšanas stils tas ir progress. Upes arvien vairāk tiek brauktas tipa Alpu stilā (no kalnoskāpēju leksikas) t.i. ar mazāk mantām, bet operatīvi, nevis ar mega nometnēm, dežurantiem, ēdienkartes sarakstiem nedēļu uz priekšu un atbildīgajiem par malku, katlu, makaroniem utt.
Ir jaunas tendences braukšanas tehnikā (piem lekšana atstraumē asi un tehniski, nevis ar baigo iekārienu un slaidu loku) utt
bet ir zudis arī daudz labā.
iespējams Campo Siguldas patiltes semināri tehnikas ziņā dotu vairāk, ja būtu kādi 3 vārti un pēc tam, kad iemācās vispār ielek straumē/atstraumē tauta pamācītos izdarīt to pašu norādītajā vietā (vārtos).
jā, jā zinu, Gauja ir pata.
Ir jau iespējas, ko daudzi izmanto piemēram Grīšļa pasaules nomales čempis. tikai reais to izmanto pārunājot kādus vārtus, kļudas ar pieredzējušākiem ļautiņiem vai pēc mača atkārtojot kādus sūdīgi izbraucamus.

Šaoļins

10.08.2007

14:27

http://riverzoo.ru/enter.html

Finka

10.08.2007

17:07

Nu, ko WE uz Treku?? :)

Atvars

10.08.2007

18:14

Ei, Stūrmani, tev jānāk par instrutoru!
Baigi foršās idejas!

miks

10.08.2007

21:29

Arī es esmu sācis burbuļot un te ir burbuļi:
Par soču.
Dalībnieks ir tas, kas veido pasākumu, gan priekš sevis gan pārējiem dalībniekiem, tā ir viena sistēma un ārpus tās būt nav iespējams. Ja ir, kāda problēma, tad tā ir jārisina. Par savām vajadzībām ir jācīnās. Totally gey ir paciest un pēc tam fleimot.
Par formātiem.
Campo ir daudz piedāvājumu/pasākumu entry level, kas cilvēku ievada, laivošanas biznesā un tad VIŅŠ ORGANIZĒ ceļojumus un pasākumus SEV UN CITIEM. Tas kas ir tagad, sanācis ir diezgan daudz laivotāju, kas ir pieraduši baroties no CAMPO pupa un nav gatavi baroties paši, tāpēc ir burkšķēšana ka vajag vairāk instruktorus, kas individuāli strādā utt. Pašiem braukt vajag !!!
Ir skaidri redzams ka ir pieprasījums pēc nākamā līmeņa pasākumiem, vismaz vārdos. Campo var domāt vai tas interese, vai nee.
Kas trūkst: kajakeru atribūtika, līdzīgi kā sērferiem snoveriem un BMX utt, arī tas ko māriz teica “sieviete, kas stāstīja par ēdienu, par enerģijas dzērieniem, par slodzēm” arī “ tā ideja pirms baseina uzaicināt treneri no sporta akadēmijas“ un vēl būtu labi ja varētu kaut ko par to kā savaldīt savu psihi :).
Galīgi nepiekritu tam ka Valmiera vai vel labāk Kīšezerā var iemācīties visu un tad var droši braukt uz Soču. Kā teica Da Lai Šlesers, spēks nāk no iekšām. Paskatieties foto, kāda ir seja tam cilvēkam, kas iet uz overi. Sočā varēja sejā redzēt, ka tuvāko 10 minušu laikā būs overis. Ir jābrauc tikai tā var iemācīties un arī iekšas ir jātrenē.
Protams ka vajag pārņemt no sporta to kas ir labs, bet ņemiet vērā, ka sports ir ārkārtīgi specializējies un dažas lietas pat bīstamas.
Oldscool ir vest cilvēkus pāri visai Eiropai ar kravas busu, ēst tusoni, piedzerties un tad uz paģirām ārkārtīgi nomocītam mēģināt braukt pa upi, būt miega pelei, kas nevar pārspļaut pār lūpu līdz 23:00 un tad aizliet seju, izmodināt visu kempingu un pasniegt to kā varoņdarbu.
Starp citu kamēr mēs skaldam matus, kas ir oldscool un kas ir newscool, juras kajaki katru weekedndu brauc uz igauniju un rezultāts ir redzams.
Sanāca fleims, bet šis ir īsts troļļu topiks. http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_troll

Artūrs A.

11.08.2007

04:03

Nu diezgan jau smalki te tie teksti. Man liekas, ka diskusija vispār "nav par krekliem, bet ir par sirdsapziņu". Kāda nu kuram tā ir. Jāpriecājas, ka mazajā, suverēnajā republikā vispār ir pilsoņi, kas vēlas laivot. Tas, ka viens ir kristietis, otrs - dzērājs, trešais - pīpmanis (N.B.), ceturtais - čuģiks, piektais - čmo (skaists vārds, ko nesen apguvu), utt, ir realitāte, ar ko jasaskaras, ja ir vēlme saraut nabas saiti (no iepriekšējo gadu rakstiem par laivošanu ārpus LR). Tad, kad visus šos sabiedrības komponentus samet vienā katlā, rodas sava veida soļanka, kas, vāroties savā sulā, ir pa laikam izmet virspusē te kartupeli, te desas gabalu, te laura lapu. Un katrai komponentei gribas būt tai noteicošai (vai vismaz tai, kuras sirdsapziņa dominē un/vai kuras kvalitātē viss notiek). Nu un te tad arī rodas Šuras Balaganova - Paņikovska dialogs: da kto ti takoj? Ņet, kto ti takoj? Un kas no tā sanāk? Tas, ka visi gudri, visi zinoši, visi kritiski. Un ko tas dod? Neko - var tikai pasprēgāt, papaust savu neapmierinātību. Ņemot vērā to, ka es šogad biju pirmo reizi (skan skaisti - pirmā reize...), jau tagad izdaru secinājumu, ka nākamgad, pirms braukšanas, noskaidrošu, kas ir tie indivīdi, kas brauks konkrētajā reisā, kāda ir viņu sagatavotība, kāds ir pilsoņu noskaņojums. Jo mana vēlme, neskatoties uz pasākuma veiksmīgo, neveiksmīgo iznākumu, ir būt kompānijā, kas ir pozitīva, elastīga. Sanāca - super. Nesanāca - nu, ko lai dara. Nevis - I will sue you! Un man patiesi žēl, ka Atvaram, Agrim tagad jāuzklausa daļa no visām šitām gudrībām (nu, daļa varbūt pamatoti, daļa "ņe v kasu"). Pasākumu uz vietas veidojām mēs, tie, kas tur bijām. Uz vietas visi viens otru pieņēma, tādi kādi bijām. Pēc pasākuma sākas burbuļi. Skumji. Varbūt, ka tas ir rezultāts tam f...najam rietumnieku stilam smaidīt sejā, durt nazi mugurā, bet mana pārliecība ir, ka norij to kamolu un nākamreiz izvēlies citu kompāniju, organizāciju (kā Ostaps teica Paņikovskim - griezieties vispasaules seksuālo reformu savienībā - varbūt tur jums palīdzēs).
Katrā gadījumā ēst tušonku, vakarā papļāpāt pie kāda garda padzēriena, no rīta sabīties no priekšā stāvošā brauciena, ir tas, ka man šajā pasākumā patika un deva papildus pieredzi. Oldskuls vai ņūskuls - po barabanu. Ne es pretendēju uz rezultātu, ne publikas aplausiem, braucu sava prieka dēļ (nu un dēļ jaukas kompānijas). Bet man nav morālu tiesību iebilst, ja kāds onanē, redzot un konstatējot tās sejas, kas tuvāku minūšu laika grasās overot. Es atzīstu, ka braucienos biju viens no pēdējiem. Pašam sūdīgi ar pārliecību - kā nekā pirmā reize tādos pašerpos ūdeņos. Nu bet nebija man ar' tā super pofigisma pateikt tām meičām, kas arī sabijušās, ka paliekat, paliekat - es laižu pirmais, jūs pēc tam - pēdējās. Un kuri bija tie, kas brauca pēdējie? Grīslis, slalomisti... Morāle tam visam ir ļoti vienkārša - ja reiz kaut kur braucam, tad pielāgojamies viens otram. Jā, par savām vajadzībām ir jācīnās. Nu bet ne jau nostādot sevi par kingu (tas kāposts, ko mēs maksājam, prasīt "all inclusive" ir naivums). Gribas būt kingam - var rezervēt visu upi, visus instruktorus... :) Peace un Joo, Jooo!

Artūrs A.

11.08.2007

04:13

Pilnīgi piekrītu, ka diskusija pilnīgi lieka (lai gan smalkais vārds trollis neuzrunā. Jerk būtu labāk). Ja uz rumpja ir pauris, tad secinājums var izdarīt. Kādus? Kāds pauris, kāds rumpis...

 

1..10 | 11..20 | 21..30 | 31..40 | 41..48

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Pievienot jaunu komentāru

Autors:

E-pasts (neobligāti):

 

Komentārs:

Lapas administrācija nepieciešamības gadījumā patur tiesības slēgt pieeju rakstīšanai diskusijās no atsevišķām IP adresēm, kā arī dzēst bezjēdzīgus vai nekādā veidā ar diskusijas tematiku nesaistītus komentārus. Komentāru saturs pauž to autoru viedokli.


Klubs > Diskusijas > Dažādi

Lapu uztur: Inno.web